Вчені змогли вперше вилікувати астму
Джерело:
Nature ImmunologyДослідники з Китаю відкрили нові можливості в лікуванні алергічної бронхіальної астми, використовуючи підхід, що застосовується в онкології. Вони виявили, що застосування цієї терапії призвело до того, що симптоми хвороби у мишей зникли на період не менше одного року.
Хронічні захворювання, як правило, не лікуються: з'явившись, вони супроводжують людину все життя. Щоб полегшувати симптоми та не допускати ускладнень, необхідно дотримуватись рекомендацій лікарів та регулярно проходити обстеження. Проте симптоми хронічних хвороб можуть зникати на кілька місяців і навіть років. Такі періоди називаються ремісією.
Також на тему Все про АСІТ: що треба знати про єдиний дієвий спосіб лікування алергії
Нове дослідження лікування бронхіальної астми
Фахівці з Університету Цінхуа, Медичного університету Шаньсі та Цінхуа-Пекінського центру природничих наук (Китай) відкрили спосіб приведення одного з найбільш загальних хронічних захворювань – алергічної бронхіальної астми – у стан тривалої ремісії. Для цього вони застосували методику, яка вже зарекомендувала себе у лікуванні онкології.
Вчені ввели мишам, які страждають на астму, імунні Т-клітини з химерним рецептором антигену (CAR). Ці клітини здатні впливати на алерген та зменшувати його активність. В результаті одноразового введення препарату дослідники моніторили прояв ознак алергічної активності та запалення в легенях у мишей.
Імунотерапія допомогла вилікувати бронхіальну астму
У ході спостереження дослідники виявили, що CAR-Т-клітини нейтралізували білі кров'яні клітини та блокували функцію білків, що беруть участь у патологічних процесах, пов'язаних з астмою.
Це призвело до того, що одна ін'єкція препарату придушила запальні процеси у легенях та суттєво полегшила симптоми хвороби у мишей. Крім того, вчені з'ясували, що введені CAR-Т-клітини протрималися щонайменше рік, продовжуючи блокувати алергічні імунні реакції.
Вчені вважають, що результати цього експерименту можуть стати важливим кроком у розробці методики лікування пацієнтів із хронічною алергічною астмою.
У процесі клінічних випробувань необхідно встановити, наскільки безпечні та ефективні CAR-Т-клітини для лікування людей з астмою. Якщо дослідження пройдуть успішно, терапія із застосуванням CAR-Т-клітин може стати новим способом досягнення довгострокової ремісії астми за допомогою лише однієї дози препарату.