Пластир для діабетиків успішно пройшов тестування
Пластир самостійно вимірює рівень глюкози в крові та випускає інсулін, коли це потрібно. Технологія дозволить мільйонам людей не залежати від уколів, а головне – не допустити критичного рівня глюкози в організмі.
Група вчених із США успішно протестувала розумний пластир для доставлення інсуліну в організм на моделях великих тварин – свинях. Пластир призначений для використання впродовж доби та не потребує контролю пацієнта. Робота опублікована на сайті Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі.
Читайте також: Доведено: діабет призводить до серцевої недостатності
Як діє пластир
Пластир імітує функцію підшлункової залози, що контролює рівень цукру в крові.
Ефективність та безпечність пластиру доведена на мишах у 2015 році, а тепер пластир випробували на свинях, середня вага яких близько 25 кг. Вчені вже подали заявку на схвалення технології для клінічних досліджень на людях.
Розумний пластир містить дози інсуліну, які завантажені в спеціальні мікроголки довжиною менш як 1 мм.
Коли рівень глюкози досягає критичного рівня, пластир безболісно доставляє інсулін в кров. Після того, як рівень цукру повертається до норми, подача інсуліну сповільнюється.
Розробити технологію розумної доставки інсуліну в організм людини завжди було мрією. Якщо результати клінічних досліджень підтвердять ефективність у людей, але це стане революцією в лікуванні діабету,
– заявив співавтор дослідження Джон Бьюз.
Пластир замінить щоденні ін'єкції, а також інсулінові помпи, впевнені вчені.
Діабет ІІ типу можна "наїсти", відтак, слідкуйте за кількістю спожитого цукру та якістю харчування/Фото:Unsplash
Що варто знати про діабет
Діабет – хронічне захворювання внаслідок якого, підшлункова залоза не виробляє достатньої кількості інсуліну чи організм не може ефективно використовувати інсулін, що продукується.
- Діабет І типу (або ж інсулінозалежний) – викликаний недостатнім виробленням інсуліну. Причини виникнення невідомі.
- Діабет ІІ типу (інсулінонезалежний) – виникає через неефективне використання інсуліну організмом. Більшість випадків діабету цього типу пов'язані з надлишком ваги чи недостатньою фізичною активністю.
- Гестаційний діабет – викликаний підвищенням рівня цукру у крові, яке розвивається у жінок під час вагітності.
- Спрага
- Постійне відчуття голоду
- Втрата ваги
- Відчуття втоми
- Погіршення зору
- Надмірне сечовиділення
Хворі на діабет мають у 2-3 вищий ризик розвитку інфаркту та інсульт за інших. Загальний ризик смерті, як мінімум вдвічі більший за людей того ж віку, які не хворіють на діабет. 6,2% cмертей у світі пов'язано з діабетом. Діабет є основною причиною ниркової недостатності.
Людям із цукровим діабетом І типу потрібна щоденна інсулінотерапія, регулярний контроль глюкози у крові та здорова дієта і здоровий спосіб життя, аби уникнути багатьох ускладнень, які зумовлює діабет.
Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.