Pfizer Україна отримає у квітні та травні, є ще контракт з Novavax, – Степанов
Україна отримає перші дози вакцин за договором із Pfizer вже у травні. Перед цим надійдуть препарати цієї ж компанії у рамках ініціативи COVAX. Крім цього, є контракт на 10 мільйонів доз з компанією Novavax.
Про це повідомив очільник МОЗ Максим Степанов в ефірі "Право на владу" на 1+1. Відповідаючи нардепу Артуру Герасимову, він запропонував "спуститися на землю й подивитися, що відбувається у світі з поставками вакцин".
Зверніть увагу Степанов прогнозує до 30 тисяч COVID-хворих за добу в Україні найближчим часом
Урядовець звернув увагу на те, що відповідні контракти часто зриваються. Адже у світі не існує конкурентного ринку, компанії-виробники не завжди дотримуються поставок по конкретних датах.
"У нас були чіткі дати, наприклад, по AstraZeneca/Covishield. 1,5 мільйони доз мали приїхати до 31 березня. Після цього уряд Індії, по суті, наклав повну заборону на її експорт", – зазначив він.
Довідка. 25 березня Індія призупинила експорт вакцини AstraZeneca, виробленої Індійським інститутом сироватки. Все – через нестачу препарату на внутрішньому ринку.Степанов висловився й щодо логістики для вакцини від Pfizer. За його словами, вже залучені компанії, які займатимуть її зберіганням на центральному складі та розвозкою.
Pfizer для у рамках COVAX
Міністр пояснив, коли в Україні з'являться перші 117 тисяч доз вакцини від Pfizer у рамках ініціативи COVAX. За попередньою інформацією, вони мають прибути 14 – 15 квітня.
За його словами, їх направлять у спеціалізовані будинки-інтернати, тобто для людей похилого віку та соціальних працівників. "Ніякої черги з політиків точно не буде", – запевнив Степанов.
Загальна ситуація по вакцинах для українців
Очільник Міністерства охорони здоров'я зазначив, що наразі Україна підписала такі контракти:
- на 10 мільйонів доз – з компанією NovaVax;
- на 2 мільйони доз – з AstraZeneka/CoviShield
- на 2 мільйони доз – щодо вакцини Sinovak
- на 10 мільйонів доз – з компанією Pfizer.
Коли говоримо про 3,9 мільярда у 2020 році, то на ці гроші законтрактували 14 мільйонів доз вакцин,
– зазначив Степанов.
"У бюджеті ми давали запит на 15,1 мільярда гривень для вакцинації. Коли ми зараз говоримо про 6,5 мільярдів гривень, які потрібні додатково, то вони будуть знайдені", – запевнив він.
Довідка. МОЗ просило на закупівлю вакцин понад 15 мільярдів гривень, але отримало 4 мільярди з обіцянкою при потребі оперативно дофінансувати закупівлі.
Порівняння вакцин проти COVID-19 / Джерело: ВООЗ / Інфографіка 24 каналу