Нова загроза чи фейк: що відомо про новий вірус в Казахстані, "небезпечніший за COVID-19"

10 липня 2020, 10:27
Читать новость на русском

Посольство Китаю в Казахстані 9 липня заявило про пневмонію невідомого походження, показник смертності якої вищий, ніж у коронавірусу. Водночас МОЗ Казахстану назвало цю інформацію фейком.

Посольство КНР в Казахстані попередило своїх громадян про спалах невідомого походження. Про це повідомляє видання South China Morning Post з посиланням на сайт дипустанови, де розмістили відповідне повідомлення.

Актуально У ВООЗ пояснили, наскільки небезпечна бубонна чума з Монголії

Що відомо про невідому пневмонію в Казахстані

  • У посольстві Китаю кажуть, що смертність від нової пневмонії є набагато вищою, ніж у нового коронавірусу. Департамент охорони здоров'я КНР проводить порівняльне дослідження вірусу пневмонії.
  • Посольство стверджує, що наразі в окремих районах Казахстану інфіковані майже 500 осіб, стан понад 30 з них оцінюється як критичний.
  • У першому півріччі цього року в Казахстані від пневмонії померли 1 772 особи, а протягом червня – аж 628 осіб, серед яких громадяни Китаю.

Що кажуть в МОЗ Казахстану

У казахстанському МОЗ спростували інформацію посольства Китаю про те, що в країні виявили випадки невідомої пневмонії. Там назвали це фейком.

За даними місцевих епідеміологів, ВООЗ ввела в міжнародну класифікацію хвороб (МКБ-10) коди для обліку пневмоній, коли коронавірусна інфекція діагностована клінічно або епідеміологічно. Мовиться, наприклад, про симптом "матового скла" уражених легенів, що лабораторно не підтверджено.

У відомстві нагадали, що 9 липня на брифінгу глава МОЗ Казахстану Олексій Цой говорив про кількість пневмоній в країні загалом: бактеріального, грибкового, вірусного походження, в тому числі, відповідно до класифікації МКБ-10, "вірусні пневмонії, неуточненої етіології".

До теми В лабораторії Уханю 7 років зберігали вірус подібний до SARS-CoV-2: деталі

Яка ситуація в Казахстані з коронавірусом

  • Нещодавно в Казахстані повернули жорсткий карантин через спалахи хвороби.
  • У країні станом на 10 липня момент підтверджено понад 53 тисячі випадків зараження COVID-19. Водночас померли 264 людини. Понад 31 тисяча осіб одужала.