Науковці стали на крок ближче до редагування генів людини

9 жовтня 2018, 19:31
Читать новость на русском

Американські вчені змогли за допомогою редагування генів змінити ДНК миші до її народження.

Про це пише Eurekalert!.

Читайте також: Втручання у гени людини схвалили у США

Таким чином, завдяки цій операції вдалося усунути вроджені хвороби.


Crispr-Cas9 довзолив усунути вроджені хвороби

Досягти бажаного вдалося за допомогою інструменту генного редагування – Crispr-Cas9. Завдяки йому науковці змогли виправити ген, що мав спричинити смертельну печінкову недостатність.

Проте вченим потрібно зробити більше досліджень на мишах та на великих тваринах, щоб зробити це клінічно.

Дослідники зазначають, що якщо цей підхід в кінцевому підсумку буде застосований до людей, то він не буде використовуватися для більшості генетичних розладів.


Науковці стали на крок ближче до редагування генів людини

Після цього команда вчених зосередила увагу на стані спадкової тирозинемії першого типу. Фахівці провели експеримент на мишах, які мали цю мутацію. Зазвичай гризуни помирали за 21 день, а ті, які лікувалися, змогли вижити до кінця дослідження та не відрізнялися від здорових мишей.

Що таке спадкова тирозинемія першого типу? Це генетичне захворювання, яке перешкоджає організму розщеплювати амінокислоту, яка називається тирозином. Якщо ігнорувати цю проблему, то людина помирає.

До слова, незалежна асоціація в галузі біоетики "Nuffield Council" у Великобританії погодилася визнати морально допустимим редагування ДНК ембріонів людини.

Більше новин, що стосуються лікування різноманітних захворювань, медицини в Україні, здорового способу життя та харчування, вагітності та пологів, відкриттів у сфері медицини та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.