Медики врятували чоловіка з рідкісним синдромом, провівши пересадку фекалій
У Бельгії лікарі успішно вилікували чоловіка з синдромом автоброварні, який викликає відчуття повного сп'яніння, за допомогою трансплантації фекалій.
Про це повідомляє видання Insider із посиланням на статтю медиків в науковому журналі Annals of Internal Medicine. Зазначається, що це перший подібний випадок у медичній літературі.
Читайте також Трансплантація в Україні: скільки проведено операцій у 2020 році
Що таке синдром автоброварні?
Це рідкісний медичний стан, при якому людина може відчувати сп'яніння, навіть якщо вона зовсім не вживала алкоголь.
Причиною є мікроорганізми, зазвичай грибки, у кишківнику, які переробляють з'їдені людиною вуглеводи в алкоголь.
У багатьох людей такі мікроби є в невеликій кількості, але під час синдрому автоброварні їхня популяція безконтрольно зростає. Це може статися, наприклад, під час курсу антибіотиків і порушення балансу кишківника.
Що відомо про бельгійця з синдромом автоброварні?
47-річний чоловік закінчив курс антибіотиків і згодом він відчував незрозумілі моменти сп'яніння. Це тривало два місяці, після чого він звернувся до лікарів.
Бельгієць зізнався, що не вживав алкоголь протягом чотирьох днів, однак рівень етанолу в його крові у 17 разів перевищував норму. Відтак медики діагностували в нього синдром автоброварні і прописали оральні протигрибкові препарати і дієту з низьким вмістом вуглеводів.
Пересадка фекалій
Однак препарати не допомогли і згодом пацієнт з лікарями вирішили спробувати трансплантацію фекальної мікробіоти або пересадку калу.
Зразок добровільно пожертвувала його 22-річна дочка. Так, пересадка фекалій спрацювала чудово і через три роки у пацієнта все ще відсутні симптоми синдрому, а рівень етанолу в крові повернувся до норми.