Знайшли новий поширений фактор, який вдвічі підвищує ризик аутизму у дітей
- Дослідження з Австралії виявили, що ожиріння у жінок перед зачаттям і під час вагітності вдвічі підвищує ризик виникнення аутизму та інших нервово-психічних порушень у дітей.
- Автори дослідження наголошують на необхідності подальших наукових праць для з'ясування біологічних механізмів та розробки заходів підтримки здорового способу життя у майбутніх батьків.

Джерело:
Psychiatry ResearchОжиріння у жінок перед зачаттям і під час вагітності може сприяти виникненню у їхніх дітей різних нервово-психічних та поведінкових порушень. Дослідники з Австралії виявили, що високий індекс маси тіла матері пов'язаний зі збільшенням ризику таких станів, як синдром дефіциту уваги та гіперактивності (СДУГ) і розлади аутистичного спектра (РАС) у дітей.
Здоров'я та спосіб життя матері можуть серйозно впливати на розвиток захворювань у дитини. Наприклад, вживання тютюну під час вагітності, навіть у помірних кількостях, може підвищити ймовірність виникнення патологій у дитини, пише Psychiatry Research.
Також на тему Назвали дієту, яка сповільнює старіння мозку, особливо для жінок: спостереження тривали 10 років
Також було виявлено, що поєднання ожиріння та діабету у матері підвищує ймовірність розвитку аутизму та деяких психічних розладів у дітей.
Нове дослідження зайвої ваги у вагітних
Група вчених з різних університетів Австралії, зокрема Університет Південної Австралії та Університет Монаша, провела метааналіз 42 епідеміологічних досліджень та виявила, що високий індекс маси тіла у матері може спричинити порушення нервової системи, психіки та поведінки у дитини.
Зайва вага матері підвищує ризик аутизму у дітей
Вони виявили, що ожиріння матері перед зачаттям та під час вагітності підвищує ризик СДУГ на 32% та збільшує шанси РАС у 2,23 раза.
Зростання рівня ожиріння серед жінок дітородного віку по всьому світу та збільшення кількості дітей із неврологічними розладами вимагають підвищеної уваги до цієї проблеми.
Автори дослідження наголошують на необхідності подальших наукових праць для з'ясування біологічних механізмів, які можуть лежати в основі цих зв'язків, та розробки заходів, спрямованих на підтримку здорового способу життя та нормальної ваги у майбутніх батьків.
Важливо! Цей матеріал має винятково інформаційний характер і не може бути основою для встановлення діагнозу або медичних висновків. Публікації на сайті засновані на останніх актуальних і науково обґрунтованих дослідженнях у сфері медицини. Якщо Вас турбують проблеми зі здоровʼям, обов’язково зверніться до лікаря.