Знайшли простий та доступний спосіб зменшити ризик депресії

23 грудня 2024, 11:46
Читать новость на русском

Міжнародна група дослідників провела аналіз даних 33 досліджень з участю майже 100 тисяч людей, щоб визначити, чи пов'язана кількість щоденних кроків із депресією у дорослому віці. Результати продемонстрували, що фізична активність, зокрема ходьба, має значний вплив на психічне здоров'я.

Нове дослідження впливу фізичної активності

Команда науковців на чолі з Бруно Біццозеро-Пероні з Університету Кастилії-Ла-Манча (Іспанія) проаналізувала дані з баз PubMed, PsycINFO, Scopus, SPORTDiscus і Web of Science за ключовими словами, що стосуються фізичної активності, кількості щоденних кроків та симптомів депресії,  повідомляє 24 Канал з посиланням на JAMA Network Open.

Також на тему  Неочікуваний спосіб покращити психічне здоров'я без психотерапевта

Дослідження відбирали незалежно від дати їхньої публікації та мови. Симптоми депресії оцінювалися за допомогою стандартизованих методик, а кількість кроків фіксувалася з використанням акселерометрів та крокомірів.

Ходьба зменшує ризик депресії 

Отримані результати, оцінені двома незалежними експертами, показали, що кількість кроків має обернену залежність від рівня депресії в усіх 33 дослідженнях. Зокрема, низькі рівні фізичної активності (менш як 5000 кроків на день) були пов'язані з підвищеним ризиком депресії, тоді як помірні (5000 – 7499 кроків) і високі рівні (10 000 кроків і більше) відповідали меншому ризику виникнення депресивних симптомів.

Крім того, було відзначено, що з підвищенням кількості щоденних кроків загальний стан здоров'я респондентів покращувався. Наприклад, збільшення кількості кроків з менше ніж 5000 до 7000 і більше призводило до помітного зниження ймовірності депресії, а кожна додаткова тисяча кроків знижувала шанси на появу симптомів.

Дослідники зробили висновок, що крокомір (наприклад, фітнес-браслет) є простим і ефективним інструментом для поліпшення як фізичного, так і психічного здоров'я. Вони також підкреслили, що "кроковий" підхід може стати основою для розробки профілактичних заходів проти депресії, особливо для тих, хто веде малорухливий спосіб життя. Подальші дослідження допоможуть встановити причинно-наслідкові зв'язки між кількістю кроків та зниженням ризику депресивних розладів.