Чому не варто приймати душ щодня: пояснення вчених

24 квітня 2018, 18:43
Читать новость на русском

Приймати душ цілком достатньо один раз на три дні, оскільки часте миття порушує мікробіом на поверхні шкіри, а це знижує імунний захист організму.

Про це розповів доктор Колумбійського університету, що спеціалізується на інфекційних захворюваннях, Елейні Ларсон, передає Еdinstvennaya.

Читайте також: Чому болить голова в потилиці та інших точках: причини і поради

Зі слів фахівців у сфері санітарії, через щоденний прийом душу шкіра втрачає вологу – вона стає сухою і тріскає. Відповідно, у мікротріщини можуть потрапити бактерії, які викликають різні інфекційні захворювання шкіри. Часте купання лише змиває запах поту, але бактерії нікуди не зникають.

Окрім того, через часте купання людина змиває зі шкіри корисні бактерії та натуральні масла. Тож, як наслідок, порушується мікрофлора для життєдіяльності корисних для організму і підтримки імунітету бактерій. А ще змиваєте вітамін D, який утворюється саме на шкірі.

Доцент кафедри дерматології Університету Джорджа Вашингтона Брендон Мітчелл наголошує, що достатньо митися один або два рази на тиждень.

Мити милом чи гелем для душу рекомендують лише ті частини тіла, які потіють і виділяють запах: ноги, пахви, інтимні зони.

Читайте також: Як часто насправді потрібно мити волосся

Окрім того, в середньому на 10-хвилинний душ витрачається 60 літрів води. Використання нагрівача підвищує витрата в 3 рази, а на ванну потрібно як мінімум 200 літрів.

Виходить, що сім'я з чотирьох людей, які щодня приймають 10-хвилинний душ, витрачає 25 куб. м води щороку. Відповідно – щоденний душ б'є по навколишньому середовищу і гаманцях.