Чому після алкоголю хочеться курити
- Після вживання алкоголю люди частіше хочуть покурити через активацію системи винагороди у мозку.
- Бажання курити під впливом алкоголю спостерігається як у постійних, так і у "соціальних" курців.
- Нікотин створює асоціацію "куріння – спілкування", що пояснює, чому люди без залежності курять після алкоголю.
- Куріння може підсилити стан похмілля наступного ранку, навіть якщо спочатку підвищує настрій.
Джерело:
Mens HealthВ компанії часто можна зустріти людей, які курять лише тоді, коли випивають. З незрозумілих причин алкоголь часто провокує бажання закурити. Зі збільшенням кількості випитого алкоголю зростає і ймовірність того, що людина захоче викурити цигарку.
Сучасна наука просунулася у розумінні цього феномена і тепер відомо, що бажання покурити під впливом алкоголю спостерігається не тільки у постійних курців, але й у так званих "соціальних" курців.
Також на тему Як кинути курити: перші клінічні рекомендації від ВООЗ
Чому хочеться курити після алкоголю
Пояснення цьому просте: і алкоголь, і нікотин активують систему винагороди у мозку, викликаючи звикання. При вживанні однієї речовини мозок починає вимагати іншу.
Є й інший аспект. Алкоголь і сигарети впливають на базальні ганглії в мозку, деякі з яких виробляють ацетилхолін, що підтримує неспання. Алкоголь, як відомо, пригнічує нервову систему та викликає сонливість, але куріння може нейтралізувати цей ефект.
Чому курять люди без залежності після алкоголю
Соціальні курці відчувають цей зв'язок дещо інакше. Нікотин швидко створює асоціацію "куріння – спілкування" у мозку.
Куріння в компанії друзів з напоєм у руці зміцнює зв'язок між цигаркою, спілкуванням і алкоголем. Наступного разу, відвідуючи бар, атмосфера місця може спровокувати бажання закурити,
– розповіла Марина Піччіотто, професор психіатрії з Єльського університету.
Цікаво, що, попри короткочасне покращення настрою від куріння під час вечірки, нікотин може посилити стан похмілля наступного ранку. Дослідження 2012 року показало, що люди, які багато пили та курили, частіше мали похмілля, ніж некурці.
Важливо! Цей матеріал має винятково інформаційний характер і не може бути основою для встановлення діагнозу або медичних висновків. Публікації на сайті засновані на останніх актуальних і науково обґрунтованих дослідженнях у сфері медицини. Якщо Вас турбують проблеми зі здоровʼям, обов’язково зверніться до лікаря.