Жінки-медики впливають на сприйняття болю у пацієнтів

4 грудня 2023, 13:40
Читать новость на русском

Джерело:

Lund University

Згідно зі шведським дослідженням, стать дивним чином впливає на сприйняття та відчуття болю. Жінки-медики можуть полегшити біль.

Як відбувалося дослідження

Перший експеримент полягав у тому, щоб спричиняти біль здоровим добровольцям – короткочасною лазерною стимуляцією. Виявилося, що чоловікам була потрібна сильніша стимуляція, щоб досягти больового порогу, якщо людина, яка завдавала болю, була жінкою.

Також на тему Половина людей віком до 35 років погано чують: нові дані, як навушники впливають на слух

В другому експерименті учасники мали самі завдати собі болю за допомогою спеціальної кнопки. Проте коли керівником експериментом була жінка, результати були дуже схожими з першим дослідженням. Больовий поріг чоловіків значно зростав. І це попри те, що вчені й чоловіки, і жінки були вдягнуті нейтрально та дотримувалися однакового сценарію.

Жінки полегшують біль 

Після цього дослідження цю гіпотезу вирішили винести в реальний світ та поекспериментувати з реальними пацієнтами, опитуючи їх після операції. В третьому дослідженні брали участь 245 реальних пацієнтів, що відновлювалися після операційного втручання. Для них проводили опитування про післяопераційний біль. З перервою в 15 хвилин пацієнтів опитували дослідники різної статі у випадковому порядку. Гіпотеза з больовим порогом знову підтвердилася.

Поки що точно не можуть сказати, чому так відбувається. Але припускають, що одним з факторів може бути те, що жінки, як правило, більше співчувають. І це помітно навіть невербально, зоровим контактом або більшою посмішкою. Це і впливає на сприйняття болю. Подібне твердження навіть помітили при дослідженнях, де людей лікують жінки-медики, але впевнено про це спостереження казати не поспішають.

Цінністю цього дослідження вважають те, що в майбутньому відновлення пацієнта може стати якіснішим, якщо включати при цьому гендерну точку зору.