Про що свідчать збільшені груди у чоловіків і як це пов'язано із ризиком ранньої смерті

6 лютого 2024, 11:00
Читать новость на русском

Джерело:

Express

Чоловіки зі збільшеними грудьми на 37% частіше помирають у віці до 75 років. Цю кореляцію виявила команда вчених Копенгагенського університету.

Дослідники також пояснили причини виникнення цього стану у чоловіків, шляхи корекції та можливі рішення. Учені також наголосили, що мова не про надлишкову вагу, а саме збільшені молочні залози у чоловіків.

Дивіться також Уролог закликає чоловіків не робити цього під час мастурбації

Стан, коли у чоловіків збільшені груди, відомий у медицині як гінекомастія і відрізняється від псевдогінекомастії, що виникає через надлишкову вагу або ожиріння,
– зауважили учені.

Пояснюють, що гінекомастія зазвичай виникає унаслідок гормонального дисбалансу, від якого, до прикладу, у Великій Британії страждають близько 30% чоловіків.

Як це пов'язано з ризиками смерті

Дослідники проаналізували дані більш ніж 20 тисяч чоловіків із гінекомастією. Їм діагностували стан в період з 1995 до 2021 року.

У ході вивчення анкет чоловіків з гінекомастією виявилось, що вони мали на 37% підвищений ризик передчасної смерті з будь-якої причини порівняно з чоловіками, які не мали в анамнезі цього захворювання.

Учені сподіваються, що їх висновки сприятимуть обізнаності медичних працівників щодо потенційного застосування втручань, які допоможуть пом'якшити основні фактори ризику в чоловіків із цим захворюванням.

Причини гінекомастії

Експерти Національної служби охорони здоров'я Великої Британії вважають головною причиною гінекомастії гормональний дисбаланс, зокрема між статевими гормонами тестостероном і естрогеном.

Фахівці пояснюють, що ріст тканин молочної залози викликає естроген, який є у всіх чоловіків у невеликій кількості. Однак надто  високий рівень тестостерону не дає змоги естрогену провокувати ріст тканин грудей.

"Та якщо баланс гормонів в організмі зміниться, це може призвести до збільшення грудей у чоловіка", – зазначають експерти.

Та додають, що засту точну причину виникнення цього дисбалансу встановити не вдається. Водночас на ці гормони значною мірою впливає статеве дозрівання і похилий вік.

Є і інші рідкісні причини виникнення гінекомастії, серед них:

  • побічна дія ліків, наприклад, противиразкових препаратів або ліків від хвороб серця;
  • вживання наркотиків (канабісу або анаболічних стероїдів);
  • зловживання алкоголем;
  • ниркова недостатність або захворювання печінки;
  • синдром Клайнфельтера (рідкісне генетичне захворювання);
  • ущільнення або інфекції в яєчках.

Лікування гінекомастії потребує комплексного підходу, для корекції гормонального дисбалансу застосовують медичні препарати. Чоловіку також можуть запропонувати операцію з видалення зайвої тканини молочної залози.