"Затяжний характер": вчені розповіли, коли в Україні з'явиться колективний імунітет
Ситуація з поширенням коронавірусу в Україні набуває затяжного характеру та є стабільно важкою. Через те, що люди перестали дотримуватися карантину, захворюваність зросла.
Учені Національного технічного університету "Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського" зробили прогноз розвитку пандемії COVID-19 в Україні.
Читайте також В Україні понад 73 тисячі людей захворіли на коронавірус: статистика в областях
Учені КПІ оприлюднили результати наступного дослідження поширення коронавірусу в Україні протягом серпня цього року. За їх даними, ситуація залишається стабільно важкою і набуває затяжного характеру.
Адже переважна більшість населення країни повернулася до звичайного способу життя, нехтуючи засобами захисту від коронавірусної інфекції. Його мобільність зросла до 150% у порівнянні з початком року.
За темпами приросту кількості інфікованих осіб Україна, у порівнянні з країнами Європи, має досить негативну тенденцію, тому включена до групи країн червоної зони, громадянам яких ускладнено відвідання Євросоюзу,
– йдеться у дослідженні вчених.
Результати прогнозного моделювання поширення хвороби показують, що в серпні буде тенденція коливання кількості щоденно інфікованих осіб у діапазоні 800 – 1 500.
Коефіцієнт кореляції між кількістю інфікованих осіб і кількістю проведених тестів ПЛР-методом є досить високим (К=0.807).
А тому, дослідники припустили, що кількість виявлених хворих людей в Україні на кінець серпня 2020 року сягне рівня приблизно 110–115 тисяч.Зазначається, що такий характер поширення коронавірусу може бути уповільнений лише в тому разі, якщо сформується колективний імунітет приблизно у 60–70% населення. Природний плин цього процесу може відбуватися впродовж року. Його пришвидшення можливе лише в результаті масової вакцинації населення.