Чому потрібно їсти більше фруктів, а не картоплі та макаронів

30 жовтня 2022, 16:52
Читать новость на русском

Джерело:

ВООЗ

Фрукти, картопля та макарони містять вуглеводи, але вони відрізняються за складом. Крім того, фрукти містять корисну клітковину.

Різниця між вуглеводами

Вуглеводи – це тип поживних речовин, які є у продуктах. Вони бувають простими (цукри) і складними – крохмаль і клітковина (харчові волокна).

Також на тему: Червоне м'ясо виявилося не таким шкідливим, як вважалося

У хлібі, крупах та картоплі міститься крохмаль. Він швидко перетравлюється і викликає різкий стрибок рівня цукру та інсуліну в крові та не забезпечує тривалу ситість. Цукор у природному вигляді міститься у фруктах, овочах та молоці.

Що краще з'їсти

Найкориснішим джерелом вуглеводів вважаються цільнозернові продукти – бурий рис, вівсянка, цільнозерновий хліб. У таких продуктах багато мінералів, вітамінів та клітковини. Харчові волокна допомагають знизити ризик проблем із серцем та судинами.

ВООЗ рекомендує з'їдати не менше 400 грамів фруктів та овочів на день, крім картоплі, батату та інших коренеплодів з крохмалем. При цьому важливо вживати свіжі, заморожені та консервовані фрукти та овочі без додавання цукру. А порції фруктових соків та сухофруктів, у яких багато натурального цукру та калорій, потрібно обмежувати.

У цілісних фруктах та овочах багато клітковини та води, в результаті внаслідок великого об'єму вони дають почуття ситості за меншої кількості калорій.