Три країни погодилися визнати українські COVID-паспорти: як вони працюватимуть
Джерело:
фейсбук Дениса ШмигаляУкраїнські паспорти вакцинації проти коронавірусу погодилися визнати 3 країни. Зокрема мовиться про Молдову, Туреччину та Угорщину.
Видавати сертифікати можуть почати вже з 1 липня 2021 року. Про це повідомив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль.
До теми Україна і Грузія домовились про взаємне визнання довідок про вакцинацію від COVID-19
Він нагадав, що цього тижня відбулась зустріч з прем'єр-міністром Грузії Іраклієм Гарібашвілі під час робочого візиту урядової делегації. За його словами, ймовірно найближчим часом буде можливість закріпити відповідні домовленості в угодах.
Розраховуємо, що найближчим часом ці домовленості будуть скріплені відповідними угодами,
– зазначив Шмигаль.
Прем'єр наголосив на тому, що під час зустрічі з Гарібашвілі домовилися про взаємне визнання документів, які засвідчують щеплення від COVID-19.
Як працюватимуть паспорти
Про те, як саме працюватимуть такі паспорти, розповів очільник Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики при Міністерстві охорони здоров'я України Федір Лапій.
Він відзначив, що термін сертифікати залежатиме від кількості доз вакцини: "Країни можуть самостійно ухвалювати рішення про кількість доз – 1 або 2".
Що таке COVID-паспорт?
Це сертифікат, який видаватимуть вакцинованим особам. Попередньо Україна готова запустити такі паспорти з 1 липня. За словами ексочільника МОЗ Максима Степанова, такий паспорт буде ідентичним до європейського. Україна і Європейський Союз досягли політичної згоди щодо взаємного визнання сертифікатів.Після того, як українці повертатимуться з подорожі, ПЛР-тестування можна буде не проходити. Поки така можливість не працює ні в Україні, ні в інших державах.
Відзначимо! За словами експерта, всі українці, які вакцинувались, вже є в електронній базі даних.Водночас ті громадяни, які не щепились, теж матимуть змогу поїхати в ЄС. Але для цього їм необхідно здавати ПЛР-тест або експрес-тест, чи перебувати на самоізоляції.