Яка профілактика раку грудей може бути небезпечною
Науковці з Великобританії виступили проти практики скринінгу на рак грудей. На їхню думку, це може бути дуже небезпечно для здоров'я жінок.
Про це повідомляє прес-служба Служби громадської охорони здоров'я Англії (Public Health England), передає Times.
У Великобританії жінкам у віці від 50 до 70 років рекомендують регулярно проходити мамографію. Вважається, що це допомагає виявити пухлину на ранній стадії.
Читайте також: Рак молочної залози: все про хворобу, яка щогодини забирає життя однієї українки
"Програма скринінгу грудей, в основному, викликає більше непередбачуваної шкоди, ніж користі", – заявила доктор Дженні Харріс.
Група вчених і сімейних лікарів переконані, що проведення скринінгу молочних залоз не впливає на загальну смертність. Та все ж, мамографію варто проходити доцільно тільки в тому випадку, якщо жінкою було виявлено затвердіння в грудях або виявлено будь-якої іншої симптом.
Як не парадоксально, але виявляти якісь відхилення, які під мікроскопом виглядають як рак (перш, ніж він з'явився), може бути занадто рано і непотрібно,
– кажуть науковці.
За словами лікарів, не всі клітинні скупчення розвиваються у злоякісні. Приблизно у трьох жінок з кожних двохсот, які пройшли мамографію, виявляють клітини, які, за твердженням науковців, ніколи не розвинулися б у смертельно небезпечну форму раку. Тобто, приблизно 4 тисячі жінок щороку повинні проходити непотрібне для них лікування.
"72% випадків раку грудей діагностується, коли самі жінки виявляють у себе ущільнення або інші симптоми, тож скринінг – не єдиний спосіб виявити порушення", – додала співробітниця Cancer Research UK Сара Хайм.
Що таке скринінг? стратегія в організації охорони здоров'я, спрямована на виявлення захворювань у клінічно безсимптомних осіб в популяції.
Що таке мамографія? Це рентгенографічне дослідження молочних залоз за допомогою мамографа. Використання мамографії дозволяє виявити пухлинні утворення до їх клінічного прояву.
Більше новин, що стосуються лікування різноманітних захворювань, медицини в Україні, здорового способу життя та харчування, вагітності та пологів, відкриттів у сфері медицини та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.