Яка мотивація є найбільш ефективною у досягненні цілей
Питання мотивації та досягнення власних цілей хвилюють багатьох людей. Хтось планує, інші фантазують, треті заряджаються мотивацією.
Проте лікар Андрій Бєловішкін зазначає, що не всяка мотивація однаково корисна для здоров’я, йдеться на сторінці у Facebook.
Читайте також: Як залишатися бадьорим впродовж дня: порада лікаря
Він зазначає, що вчені Роберт Йеркс і Джон Додсон ще в 1908 році встановили, що найбільш сприятливою є середня інтенсивність мотивації. Дослідження на людях показали таку ж закономірність: слабка мотивація недостатня для успіху, але і надмірна шкідлива, оскільки породжує непотрібне збудження і стрес.
Чому не всяка мотивація є ефективною
Закон Єркс-Додсон говорить про певний рівень мотивації (оптимум). Все залежить від рівня складності: для складних завдань при слабкій мотивації (при 2-3 по 10 бальній шкалі), для середніх - середньої (близько 5) і простих - високої (7-8 і навіть вище).
Вчені пояснюють, що надлишок збудження знижує ефективність мотивації, так само як і повний спокій.
Невеликий рівень стресу і активності корисний для запам'ятовування і підвищує когнітивні здібності. Це вчені пояснюють через механізм в гіпокампі (частині системи головного мозку) під дією кортикостероїдів.
Чому не всяка мотивація є ефективною
Більше новин, що стосуються лікування різноманітних захворювань, медицини в Україні, здорового способу життя та харчування, вагітності та пологів, відкриттів у сфері медицини та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.