Як поводитись з демобілізованими — кілька порад психолога
Підхід у ставленні та спілкуванні з бійцем має бути індивідуальним, враховуючи його характер, темперамент. Про це сказав психолог Володимир Станчишин.
"Для деяких вояків дуже важливо почути "дякую", відчути, що він герой, адже саме це допоможе чоловіку вистояти і жити далі. У той же час, подяки і возвеличення для іншого можуть призвести до того, що він почне поводитись нахабно з вами, постійно спекулюючи на темі війни. Для ще іншого бійця достатньо буде просто сказати:"радий, що ти живий, що ти вже поруч", — розповідає Станчишин.
Більше порад від психолога щодо поведінки з демобілізованим читайте тут
Що ж стосується поранених, додає психолог, то тут дуже важливо не "сюсюкатись"з ними. Їм важливо знати, що навіть у такому становищі вони залишаються дорослими і мужніми чоловіками. Їм потрібне гідне ставлення.
"Гідне ставлення – це універсальна формула для спілкування з бійцями, але для кожного воно буде різним", — наголосив Станчишин.
До слова, в Україні посттравматичний розлад вже охрестили "донецьким синдромом". Якщо психологи серйозно не займуться демобілізованими — на країну очікує епідемія самогубств.