Як карантин вплинув на психологічний стан українців: результати опитування

6 квітня 2020, 14:18
Читать новость на русском

У зв'язку з пандемією коронавірусу в Україні ввели карантин. Що відчувають більшість українців та чим вони займаються під час карантину – читайте у матеріалі.

Дослідники соціологічної групи "Рейтинг" опитали 1300 респондентів віком від 18 та старше.

До теми Наскільки ефективна самоізоляція для захисту від коронавірусу: нові дані

  • Передусім, майже половина опитаних українців стала частіше цікавитися новинами.
  • Третина опитаних громадян зазначили, що стали частіше прибирати, готувати домашню їжу та більше віддавати часу на перегляд кінострічок та серіалів.
  • Близько чверті українців тепер більше часу виділяють на саморозвиток, спілкування з рідними та близькими, а також сон, їжу та прослуховування музики. Натомість кожен п'ятий українець тепер може частіше займатись хобі, читати книги або займатися спортом.
  • У зв'язку з карантином, майже половина респондентів розповіли, що виходять на прогулянки значно рідше, ніж зазвичай. Такі обмеження позначилися й на спілкуванні з друзями – близько 40% заявили, що говорять з ними не так часто як до карантину. Кожен п’ятий був вимушений обмежити спілкування з рідними та близькими й заняття спортом.

Дослідники зазначили, що моделі поведінки в період карантину дещо відрізняються за гендером. Жінки стали частіше готувати та цікавитися новинами, натомість чоловіки стали частіше займатися спортом та витрачати більше часу на сон, алкоголь і секс. Особливо це стосується тих чоловіків, які не ходять на роботу в період карантину.

Натомість представники наймолодшої вікової категорії (18-29 років) частіше за інших переглядають фільми, займаються саморозвитком, спортом, хобі, спілкуються з друзями та близькими, сплять, їдять, слухають музику, займаються сексом. Цікаво, що в період карантину найчастіше розвивають свої кулінарні навички не старші люди, а саме наймолодша та молода вікова група – до 40 років. Окрім того, саме представники цієї групи частіше повідомляли про дотримання карантинних обмежень.

Як змінився психологічний стан українців

Що стосується базових емоцій, то опитані найчастіше відчувають радість, зацікавленість та хвилювання, а менш виражено: здивування, гнів, сум та страх. Натомість найрідше українці відчувають: відразу, почуття провини, сором і байдужість.

  • Найчастіше радість та байдужість відчувають представники наймолодшої групи (18-29 років), натомість молоді люди (30-39) років найчастіше відчувають гнів та здивування.
  • Цікаво, що найстарші рідше за інших відчувають байдужість, неприязнь, та здивування, але частіше відчувають сум та печаль. Й попри те, що саме ці люди у групі ризику – вони не часто відчувають страх.
  • Також цікаво, що жінки частіше за чоловіків відчувають радість, здивування, зацікавленість, хвилювання, почуття провини та сум. Натомість чоловіки частіше повідомляли про байдужість, неприязнь, відразу та гнів.


Важливість карантину / інфографіка 24 Каналу

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.