Як довго бактерії та віруси живуть у помешканні
На кожному квадратному сантиметрі шкіри можна знайти до 100 тисяч мікроорганізмів. А коли людина чхає, то крапельки рідини з бактеріями і вірусами розлітаються майже на метр.
Про це розповів мікробіолог з Нью-Йоркського університету Філіп Тьєрно, передає Рopsci.
"Тривалість життя мікроорганізму залежить від безлічі факторів. Вірусам для розмноження потрібно потрапити в клітину іншого організму. Тому за його межами вони живуть менше, ніж бактерії. Хоча вони все одно виживають на різних домашніх поверхнях", – зазначив він.
Читайте також: Медики назвали 8 інфекцій, які "живуть" у тренажерному залі
Щодо бактерій, то вони можуть розмножуватися поза організмом, тому живуть довше. На тривалість життя вірусів і бактерій впливають вологість і температура.
Жоден мікроб не виживе на сухих поверхнях з вологістю менш як 10%. Бактерії активно розмножуються при наявності будь-яких поживних речовин – частинок їжі, клітин шкіри, крові, слизу та іншого.
Зокрема, губка для миття посуду – "рай" для життя та розмноження мікроорганізмів. Такі бактерії як мезофіли живуть найдовше, адже найкраще розмножуються при кімнатній температурі.
Кишкова паличка, яку може містити м'ясний фарш, при кімнатній температурі і нормальній вологості живе від декількох годин до доби. Каліцівіруси, які викликають кишковий грип, живуть від кількох днів до кількох тижнів. А ось вірус імунодефіциту людини (ВІЛ) на відкритому повітрі гине майже миттєво.
Щоб пережити несприятливі умови, деякі мікроорганізми формують щільну оболонку. У вигляді спор бактерії витримують екстремальні температури і вологість.
Бактерія золотистого стафілокока, який викликає інфекційно-токсичний шок, харчові отруєння, живе в оболонці на сухому одязі кілька тижнів. А бактерія антраксу, яка є збудником сибірської виразки, у вигляді спор може жити сотні років.
Але не варто панікувати. Аби захистити себе від усіляких бактерій – частіше мийте руки та протирайте дезінфікуючими засобами дверні ручки, кухонні столи, раковину та інше.
Більше новин, що стосуються лікування різноманітних захворювань, медицини в Україні, здорового способу життя та харчування, вагітності та пологів, відкриттів у сфері медицини та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.