Як тримати імунітет у тонусі цілий рік

29 листопада 2021, 10:00
Читать новость на русском
СПЕЦПРОЄКТ

Джерело:

NCBI

Повсюди нас оточують невидимі людському оку мікроорганізми, і деякі з них здатні викликати захворювання. Причому не лише у зимовий період, а впродовж усього року.

Уберігає нас від інфекцій імунна система, або, простіше кажучи, імунітет. Щоб він завжди був у тонусі, необхідно дотримуватися певних правил і споживати спеціальні продукти. Що ж робить наш організм вразливим, а що його зміцнює – зараз дізнаєтеся.

До теми Що таке тривога і як з нею боротися

Імунітет і його головні функції

Імунітет (із лат. immunitas – звільнення від чогось) – це специфічний біологічний захист. Тобто несприймання живими організмами збудників інфекційних хвороб та чужорідних речовин рослинного й тваринного походження, а також інших патогенних агентів.

Як працює імунітет? Коли до організму потрапляють чужорідні речовини (так звані антигени), імунна система їх розпізнає й знешкоджує.

Основні органи імунної системи – тимус і кістковий мозок. У тимусі формуються важливі для імунної системи клітини – Т-лімфоцити, у кістковому мозку – решта клітин, що захищають нас від вірусів та бактерій.

До системи імунітету належать також лімфатична система, селезінка, мигдалики та аденоїди.

Що знижує активність імунної системи:

  • порушення режиму харчування та сну;
  • постійні стреси;
  • вірусні та бактеріальні інфекції;
  • зараження паразитами;
  • хронічні хвороби;
  • інтоксикація.

Як допомогти своїй імунній системі

Найкращий "рецепт" зміцнення імунітету, як запевняють у МОЗ, – це нормальний сон, фізична активність, раціональне та збалансоване харчування.


Збалансоване харчування дуже важливе для імунітету / Фото Pexels

Також фахівці з Центру громадського здоров’я радять вести активний спосіб життя, відмовитися від шкідливих звичок: алкоголю, цигарок, переїдання.

Важливо також дотримуватися режиму сну і відпочинку, частіше гуляти на свіжому повітрі. Окрім цього, вживайте достатню кількість вітамінів і мікроелементів.

Як ще допомогти імунітету

Щоб тримати імунітет у тонусі цілий рік, важливо дотримуватися комплексного підходу. Крім якісного харчування, емоційної рівноваги та помірних фізичних навантажень, організм варто насичувати додатковими корисними речовинами. Допоможе у цьому натуральний препарат "Імунсил Д3" виробництва української компанії "Нутрімед". Він має імуномодулюючі властивості та сприяє пригніченню розвитку вірусів і бактерій завдяки активації місцевого й системного імунітету.

Крім цього, "Імунсил Д3" зменшує ризик вірусних та респіраторних захворювань у період сезонних інфекцій, перешкоджає виникненню ускладнень і сприяє прискоренню одужання. А також компенсує нестачу цинку та вітаміну Д3 в організмі, позитивно впливає на метаболізм.

Спосіб застосування: вживати дорослим по 1 капсулі на день в період сезонних вірусних інфекцій та/або дефіциту вітаміну Д3 і цинку. Рекомендується приймати "Імунсил Д3" 1 – 3 місяці. За необхідністю курс можна продовжити, проконсультувавшись із лікарем.