Як працює перша приватна університетська клініка в Україні: інтерв'ю з СЕО медцентру Uclinic
Uclinic – приватний багатопрофільний медичний центр, який функціонує у Києві. Тут пропонують великий перелік медичних послуг для пацієнтів.
Заклад має 11 поверхів, на яких розташовані операційні та палати стаціонару, педіатрія та відділення для дорослих, стоматологія та пластична хірургія, розповідає 24 Канал. Також в Uclinic проводять інструментальну діагностику – це КТ, рентген, мамограф, ангіограф, а в майбутньому буде й МРТ.
Дивіться також З паперу в цифру: топ-5 майбутніх проєктів української медицини
Загалом у клініці надають допомогу за більш ніж 30 медичними напрямками для дорослих та дітей. СЕО клініки Uclinic Володимир Хачатурович Хачатурян розповів про те, як з'явилася ідея відкрити медичний заклад, про роботу у непростих умовах сьогодення, як вдається готувати нових фахівців та про плани на майбутнє.
"Ми зрозуміли, що можемо зробити клініку all in"
Uclinic – новий гравець на ринку приватних медичних закладів. Як з'явилась ідея відкрити клініку, коли вже були великі гравці?
Чесно кажучи, ми не дивилися на великих гравців тоді. Була ідея зробити локальну клініку, оскільки поряд багато новобудов, заїжджають молоді сім'ї. Це вже з часом ми зрозуміли, що можемо масштабуватись та підвищувати рівень надання послуг.
Усе починалося зі стоматологічного відділення. Як дійшли до мультипрофільної клініки?
Все почалося з університету, коли ми запустили стоматологічний факультет. Після чого відкрили медичний факультет і далі вже зрозуміли, що потрібно відкривати клініку. Починали зі стоматології, потім звернули увагу, що до нас хочуть прийти лікарі інших спеціалізацій. Тоді ми зрозуміли, що можемо зробити клініку all in, і почали рухатись в цьому напрямку.
Як клініка зустріла 24 лютого 2022 року?
Наша команда не вперше постає перед труднощами, адже ми відкривали клініку у 2020 році, коли розпочався Covid. Звичайно, були глибокі кризові моменти, але ми вистояли. Коли почалась війна, ми вже трохи розуміли, що потрібно робити, оскільки для бізнесу війна – це криза, а ми в кризу відкривались. Тому, мабуть, ми непогано вистояли етап початку і перші пів року. Були підготовлені, так би мовити.
Коли зрозуміли, що можна вже повертатися до більш активної роботи клініки?
Звичайно, ми, як і всі, думали, що робити, і дивились на обставини, але вже у квітні 2022 року ми відчинили двері клініки для наших пацієнтів. Усе завдяки нашим військовим! Як тільки звільнили Київ, ми почали працювати.
Звичайно, ми передивились багато процесів, зробили реорганізацію, побудували стратегію, яка б відповідала умовам в нашій країні, і під кінець 2022 ми вже "стали на рейки".
Наскільки сильним був дефіцит лікарів спочатку, зважаючи на те, що багато хто виїхав з міста?
Дефіцит гарних лікарів є і зараз. Звичайно, багато лікарів нашої клініки виїхали на Захід України або за кордон. Ми намагаємося зберегти наших фахівців. Сподіваюся, що нам вдається це зробити.
Чи є зараз дефіцит медичних кадрів?
Зараз на ринку праці дуже великий дефіцит медичних кадрів, деяких лікарів та молодший медичний персонал ми шукаємо не один і не два місяці. Звичайно, хто шукає, той знайде.
У нашій ситуації, коли ми активно розвиваємось, цей процес стає ще складнішим, оскільки відділення ми вже будуємо.
"Довіра до лікарів та бренду росте"
Uclinic активно розвивається, масштабується на одній локації. Звідки інвестиції?
Оскільки ми як клініка при університеті, усі початкові інвестиції надавав університет. Але в останні два роки маємо прибуток, тому формуємо власний інвестиційний капітал. Відсоток прибутку гарний, можу за чашечкою кави розповісти, не під запис.
Чи є план залучати інвестиції для розвитку?
Ми відкриті для пропозицій. Якщо буде запит, ми його розглянемо.
Чи планується відкриття додаткових локацій у Києві, інших регіонах?
Поки що ми відбудовуємо клініку тут (вул. Львівська, 49), робимо все all in в одному місці. Бізнес- та маркетингова стратегії написані на 2 роки по цій локації.
Далі ми розглядаємо створення сітки маленьких відділень, мабуть, ближче до центру міста. На інші регіони ми поки не дивимось, слідкуємо за ситуацією в країні.
СЕО клініки Uclinic Володимир Хачатурян розповів про масштабування та плани на майбутнє / Фото Uclinic
Які плани на майбутній розвиток клініки?
З глобального на цей рік – купівля МРТ. Далі 2 роки налагодження процесів і розширення. Яких саме – можна буде дізнатися через наші соціальні мережі. Також ми йдемо до відкриття власної аптеки.
Скільки зараз нараховує клієнтська база клініки?
Понад 15 тисяч пацієнтів на рік, враховуючи ситуацію в країні. З них 40% – це первинні пацієнти.
Чи можете поділитись, скільки всього операцій на рік роблять у клініці?
Можу тільки сказати що ми робимо набагато більше операцій пацієнтам, ніж минулого року: довіра росте до лікарів та бренду. Всі операції на рік – у районі 2 500.
"Про нас вже говорять і лікарі, і пацієнти"
Не лякають великі конкуренти на ринку Києва?
Скоріше мотивують, а не лякають. Ми маємо амбітні цілі і йдемо до них. Звичайно, за всіма великими конкурентами ми слідкуємо, у певних напрямах ми навіть краще. Тому готові до конкуренції.
Uclinic – перша університетська клініка. Як сприймають це лікарі та пацієнти?
Ми – перша приватна університетська клініка взагалі в Україні, і коли запускали її, то лікарям було зрозуміло, як тут будуть відбуватися процеси, оскільки ми можемо подивитись на європейські університетські клініки, які дуже поважаються і мають попит там. Це фахівці. Але якщо ми дивимось зі сторони пацієнта, то складається думка, що тут вчаться робити операції студенти. Тому масштабний ребрендинг, який ми наразі розробили з командою маркетингу, покликаний це питання викреслити. Також ми дослухались до маркетологів і реалізуємо побудовану стратегію.
Всі показники ми аналізуємо, про нас вже говорять і лікарі, і пацієнти. Навіть мої знайомі вже приходять в клініку з органічного трафіку, це радує. Ми йдемо до Європи, тому назву обрали для розуміння усіма.
СЕО клініки Uclinic Володимир Хачатурян / Фото Uclinic
Чи є на меті проходити сертифікацію JCI та ISO?
Так.
Це клініка при університеті. Чи "вирощуєте" ви спеціалістів зсередини?
Ми "вирощуємо" спеціалістів зсередини, процес вже запустили. Ось скоро буде перший випуск медичного факультету, є ще медсестринство і фельдшерство, стоматологія, фармацевти. Думаю, років через 5 – 7 вони вже будуть у нас працювати.
Ми чули, що ви маєте платформу об'єднання медичних працівників, розкажіть детальніше?
Ми ще доопрацьовуємо платформу, згодом все побачите. Основна мета – це швидке розв'язання складних медичних проблем колегіально та обмін досвідом.
Що побажаєте собі та конкурентам?
Здоров'я та процвітання.