Що таке е-направлення та як його отримати
- Українці можуть отримувати первинну медичну допомогу без направлення, але для спеціалізованої медичної допомоги потрібно електронне направлення.
- Більше 562,9 мільйонів електронних направлень вже створено в рамках державної програми медичних гарантій, що дозволяє широко розповсюджувати цей сервіс.
- Е-направлення можна отримати для консультацій зі спеціалізованими лікарями, діагностичних процедур та лабораторних аналізів, що допомагають виявляти захворювання та призначати лікування.
- Пацієнти можуть обирати медичний заклад для отримання послуги, а отримання лікування та консультацій можливе безкоштовно у державних і приватних закладах, що співпрацюють з НСЗУ.
- Деякі випадки не вимагають е-направлення, наприклад, звернення до певних спеціалістів або у разі екстреної медичної допомоги.

Джерело:
МОЗУкраїнці мають змогу скористатися первинною медичною допомогою безпосередньо в місці свого перебування, без необхідності отримувати направлення. Такі послуги надаються кваліфікованими сімейними лікарями, терапевтами та педіатрами. Однак, щоб отримати спеціалізовану медичну допомогу, необхідно мати електронне направлення.
В рамках державної програми медичних гарантій, необхідні медпослуги надаються безоплатно якщо є електронне направлення, цифровим документом, призначеним для направлення пацієнта на консультацію до спеціаліста, проведення лабораторних чи діагностичних досліджень.
Також на тему Як кинути курити: перші клінічні рекомендації від ВООЗ
Коли виписують е-направлення
За допомогою електронної системи охорони здоров’я вже створено понад 562,9 мільйона електронних направлень, які використовуються майже 36,5 мільйона пацієнтів, що свідчить про широке розповсюдження цього сервісу у країні.
Е-направлення можна отримати для таких видів обстежень:
- Для консультацій зі спеціалізованими лікарями.
- Для діагностичних процедур, таких як рентген, УЗД, МРТ, КТ, ангіографія, енцефалографія тощо.
- Для лабораторних аналізів, включаючи біохімічні, бактеріологічні, імунологічні, генетичні, цитологічні, вірусологічні дослідження.
Ці дослідження допомагають виявляти захворювання, ставити діагнози та призначати адекватне лікування. Технічна можливість виписки е-направлення доступна для всіх лікарів, які є частиною електронної системи охорони здоров'я, незалежно від їхньої спеціалізації.
Як скористатись е-направленням
Пацієнти можуть самостійно обирати медичний заклад для отримання послуги, яку рекомендує лікар, не зважаючи на місце проживання або реєстрації. Інформація про обраний заклад і лікаря, що виписав направлення, буде включена в електронне направлення.
Лікування та консультації можна отримати безкоштовно у державних і приватних закладах, що співпрацюють з НСЗУ.
Є випадки, коли е-направлення не потрібне, наприклад, при зверненні до гінеколога, психіатра, стоматолога, нарколога, фтизіатра, або якщо пацієнт перебуває під наглядом лікаря з приводу хронічного захворювання. Для екстреної медичної допомоги також не потрібно мати направлення або декларації з сімейним лікарем.
Важливо! Цей матеріал має винятково інформаційний характер і не може бути основою для встановлення діагнозу або медичних висновків. Публікації на сайті засновані на останніх актуальних і науково обґрунтованих дослідженнях у сфері медицини. Якщо Вас турбують проблеми зі здоровʼям, обов’язково зверніться до лікаря.