Діабет більше не "солодка хвороба": як сіль впливає на ризики розвитку хвороби

17 серпня 2024, 17:35
Читать новость на русском

Джерело:

Eurekalert

Діабет зазвичай пов'язують з надмірним вживанням цукру, а ось додавання надмірної кількості солі у їжу – з ризиками для серцево-судинної системи. Втім, як виявилось, це не зовсім так.

Як споживання солі впливає на ризики діабету

Нове дослідження британських вчених вказує, що надмірне споживання солі теж може впливати на ймовірність розвитку діабету. У дослідженні брали участь понад 400 тисяч британців віком від 37 до 73 років.

Дивіться також Червоне м'ясо викликає ще одне небезпечне захворювання

Спостереження тривали упродовж майже 12 років, зафіксовано, що у понад 13 тисяч людей з усіх учасників – розвинувся діабет 2 типу. 

Ми вже знаємо, що обмеження солі може зменшити ризик серцево-судинних захворювань і гіпертонії, але це дослідження вперше показує, що прибирання сільнички зі столу також може допомогти запобігти діабету 2 типу,
— сказав провідний автор доктор Лу Ці .

Дослідники опитали людей, як часто вони додають сіль у їжу, однак воно не включало сіль, використану для приготування їжі, або загальну кількість спожитої солі.

Результати дослідження: люди, які "іноді", "зазвичай" або "завжди" додають сіль у їжу, мали на 13%, 20% і 39% вищий ризик розвитку діабету 2 типу відповідно, порівняно з тими, хто "ніколи" або "рідко" її додають.

Час сніданку та діабет

Дослідження Барселонського інституту глобальної охорони здоров'я вказало на ще один важливий фактор ризиків розвитку діабету – час першого прийому їжі.

Виявилось, що сніданок до 9 ранку зменшує ризик розвитку діабету 2 типу на 59%.