Важливо знати: що страждає у вашому тілі від безсоння
Безсоння називають однією із найпопулярніших хвороб XXI століття. Регулярний сон менше, ніж 7 годин на добу згубно впливає на організм.
Журнал "Йод" зібрав короткі факти вчених про шкоду безсоння для здоров'я.
Мозок
Короткий сон заважає вашій пам'яті і можливості запам'ятовувати нову інформацію. Через ранній початок роботи або навчання, багато людей не можуть нормально виконувати поставлені завдання. Це також залежить від біоритмів: так звані сови не можуть виспатися і вранці програють жайворонкам, накопичуючи втому.
Голова
Чим менше сну, тим ближче до розвитку мігрені. Головний біль вранці – один із наслідків короткого сну.
Вага
Після короткого сну людина хоче більше їсти. Це пов'язано зі зниженням гормону ситості – лептина. Від великої кількості калорійної їжі вага збільшується.
Інша проблема, пов'язана з харчуванням – діабет. Якщо організм хоче спати, а йому цього не дають, то збільшується ризик розвитку цукрового діабету.
Читайте також: Як побороти безсоння – поради експерта
Імунітет
Дослідження показали, що люди, які сплять менше п'яти годин на день, частіше схильні до простудних захворювань. Така ж ситуація із зараженням відкритих ран, яке відбувається частіше, і вакцинацією, яка стає менш успішною. Тривалість сну також впливає на чутливість до болю. Вчені підозрюють, що з цим може бути пов'язаний ризик розвитку раку.
Зір
Нестача сну пов'язана із погіршенням зору, двоїнням в очах та помутнінням. Чим довше ви не спите, тим більше складнощів виникає з вашим зором, аж до галюцинацій.
Серце
Згідно з дослідженнями, сон протягом лише чотирьох годин на добу підвищує частоту серцевих скорочень. Крім того, нестача сну підвищує концентрацію C-реактивного білка, що веде до загострення серцево-судинних захворювань.
Статева система
Під час сну у людини зменшується вироблення сечі. Завдяки цьому, не потрібно прокидатися і йти в туалет. Але коли людина часто довго не спить, цей процес продовжується і вдень, що може привести до енурезу (нетримання сечі). Через зменшення тестостерону без сну також падає статевий потяг.
Читайте також: Цікаві факти про сон, які вас здивують