Відмова від соціальних мереж: чи покращує це психічне здоровʼя
Джерело:
GizmodoОстаннє дослідження показало, що відмова від соцмереж не завжди однозначно покращує психічне здоров'я. Цифровий детокс може зменшити як негативні, так і позитивні емоції.
Нове дослідження соцмереж
Увагу вчених все більше привертають сучасні технології та їхній вплив на людей. Тепер науковці досліджували соціальні мережі та їхній вплив на психічне здоров'я.
Також на тему Що робити під час пожежі, щоб вижити: покрокова інструкція
Результати досліджень показали, що помірне використання соціальних мереж може мати позитивний вплив на психічний добробут і що різка відмова від соцмереж не завжди може розв'язувати всі проблеми.
В експерименті взяли участь понад 50 активних користувачів соцмереж. Їм запропонували утриматися від використання додатків протягом одного тижня та спостерігали за ефектом.
Згідно з щоденними анкетами, у людей спостерігався спад негативних емоцій, зокрема, нудьги та самотності, але приблизно таке ж падіння було і позитивних почуттів.
Як зробити перебування в соцмережах приємнішим
- Очистити своє інформаційне поле, наприклад, не спілкуватися з неприємними для вас людьми.
- Відписатися від сторінок людей і спільнот, після контакту з якими ви почуваєтеся засмученими або спустошеними.
- Не додавати кого-небудь у список друзів, якщо ви не хочете, маєте повне право цього не робити, навіть якщо це родичі.
- Закрийте сторінку, якщо вам некомфортно від можливої уваги, так сторонні не зможуть відстежувати ваші оновлення.
- Виставте налаштування приватності, щоб вас не могли додавати до спільноти чи бесіди без вашої згоди, – так не доведеться видаляти непотрібні чати.
- Заблокуйте користувача, якщо він завзято порушує ваші кордони, наприклад, продовжує додаватися у друзі, хоча ви позначили, що не хочете спілкуватися, або надсилає картинки, які вам неприємно бачити, хоча ви пояснили свою позицію.
Інтернет – це віртуальний простір, але взаємодія з іншими людьми у мережі відчувається цілком реальною. Вона як і в житті, за межами гаджетів, може бути як приємною, так і такою, що травмує.