Україна закупила медичний кисень в Польщі, – Ляшко

26 жовтня 2021, 20:24
Читать новость на русском

В Україні зросла потреба в медичному кисні. Попередньо два заводи призупиняли свою роботу, а відтак у МОЗ вирішили покрити потребу шляхом закупівлі. Зокрема, замовило кисень в Польщі. Це допомогло пришвидшити процес розвезення балонів до лікарень та хворих на коронавірус пацієнтів, яким він необхідний.

На Заході України виник брак кисню

Очільник МОЗ Віктор Ляшко розповів, що Мінінфраструктури досить швидко, за один день, видало всі необхідні дозволи на закупівлю медичного кисню. 

Увага Жінки дедалі частіше мають проблеми зі щитоподібною залозою: як цьому зарадити

 

Віктор Ляшко – очільник МОЗ

“Україна вже почала закуповувати кисень в Польщі. З урахуванням того, що завод, який виробляв кисень – зупинився на заході України, то зв'язалися з Польщею – це швидше, ніж везти кисень з Донецької, Луганської чи Запорізької областей”.

За словами Віктора Ляшка, після того, як всі потрібні дозволи були оперативно підписані, дистриб'ютор, який цей кисень постачає, привіз пару машин з Польщі та розвіз по лікарнях. 

Це було питання постачальника

Відповідаючи на питання, за якою ціною Україна закуповує кисень в Польщі, Ляшко зазначив, що "лікарня взагалі не відчула, звідки в неї цей кисень. Це було питання постачальника, який по своїх же контрактах закрив її потреби".

Також Віктор Ляшко розповів, що всього в Україні 35 заводів, які виробляють кисень, з них 23 медичного і 12 технічного. І медичний, і технічний кисень не є основним предметом діяльності цих підприємств. 

Чому виник брак кисню

Раніше міністр розповідав, що загальна кількість необхідного кисню на добу складає 977 тисяч літрів на хвилину. Потреба в медичному кисні зросла, бо інфіковані Дельтою вимагають більше кисневої підтримки.

Довідка: 22 жовтня у МОЗ повідомили, що два заводи, які займаються виробництвом медичного кисню, призупиняють свою роботу. В одного з них планові регламенті роботи на 10 – 15 днів. Ще в одного виробника на західній Україні виникли технічні несправності. Згодом останній відновив роботу. 

До теми На ШВЛ виживає один із десяти пацієнтів: фото з реанімації Закарпаття