У слонів виявлено ген, який захищає від раку
Нефункціональний ген (псевдоген) у слонів інгібітор лейкемії 6 (LIF6) може знищувати дефектні клітини, запобігаючи розвитку онкозахворювань.
Про це заявили вчені Чиказького університету, передає Science Alert.
Цей фрагмент генома може перемикатися в активний стан, починаючи кодувати білок, який знищує мітохондрії (так звані "клітинні електростанції").
Читайте також: Втручання у гени людини схвалили у США
Від раку в усьому світі помирає 17% людей, однак у слонів захворюваність становить менше 5%, незважаючи на те, що ці ссавці мають більше клітин, і ризик розвитку ракових пухлин у них мав би бути вищим.
Нефункціональний ген у слонів може запобігати розвитку раку
У клітинах слонів є 20 копій гена р53, який робить клітини більш чутливими до пошкодженої ДНК. Науковці у новому дослідженні продемонстрували, що ген р53 може активувати "зомбі"-ген LIF6.
Гени сімейства LIF беруть участь в руйнуванні мембрани мітохондрій в клітинах з мутаціями, в результаті дефектні клітини швидко гинуть. А у слонів існує 8 LIF-генів, але тільки LIF6 здатний ставати функціонуючим.
Більше новин, що стосуються лікування різноманітних захворювань, медицини в Україні, здорового способу життя та харчування, вагітності та пологів, відкриттів у сфері медицини та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.