Соцмережі допомогли діагностувати психічні розлади

19 червня 2019, 11:43
Читать новость на русском

Пости в соцмережах допомагають виявити тривожний розлад, психози, залежність та діабет.

У дослідженні психологів Пенсільванського університету та колег з Університету Стоні Брук взяли участь близько 1000 осіб. Вчені проаналізували їх дані: стать, вік, місце проживання, а також інформацію про захворювання, які були діагностовані раніше.

Читайте також: Тест: чи є у вас депресія

Потім дослідники побудували три моделі: перша відстежувала те, з якою ймовірністю захворювання пов'язане з демографічною інформацією, друга – як хвороба впливає на слова в постах, третя – поєднання обох ознак.


Пости в соцмеражах можуть допомогти діагностувати хвороби

Виявилося, що найбільш правдиві дані про психічні розлади й хвороби можна отримати при аналізі постів. Інформація про стать, вік і проживанні таких результатів не давала.

Деякі слова в постах, що вказують на захворювання, виявилися цілком очевидні – наприклад, люди з алкогольною залежністю часто пишуть про "напої" та "пляшки". А ось для діабету ключовими словами стали "бог" і "молитва". Ознака психозу і наркотичної залежності – часта нецензурна лайка.

Автори дослідження впевнені, що їх напрацювання можуть допомогти в створенні алгоритму, який буде додатковим інструментом діагностики для лікарів.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.