Депресія та інші психічні розлади: що провокує передчасну смерть
Великий ризик передчасної смерті можуть викликати депресія, тривожність та інші розлади. Наскільки вкорочують життя психічні розлади – читайте в матеріалі.
У дослідженні взяли участь 7,4 мільйона осіб, які проживали в Данії з 1995 по 2015 рік, повідомляє The Lancet.
Також на тему Схильність до самогубства може передаватися у спадок
У результаті дані показали, наскільки депресія, тривожні розлади та розлади, які пов'язані з вживанням психоактивних речовин, впливають на тривалість життя людей.
Наскільки вкорочують життя психічні порушення
Вчені стверджують, що ризик передчасної смерті був вищим для людей з психічними розладами в будь-якому віці. Розглядаючи відмінності в середній очікуваній тривалості життя, автори виявили, що у чоловіків і жінок з психічними розладами вона на 10 і 7 років відповідно коротша в порівнянні з середньостатистичним данцем того ж віку.
Люди з депресією, яка є одним з найбільш поширених психічних розладів, мали підвищений рівень смертності. Крім підвищеного ризику смерті в результаті самогубства, у них також підвищений ризик смерті через соматичні захворювання, такі як рак, респіраторні захворювання, діабет.
Вчені також виявили, що, хоча у чоловіків з психічними розладами вищий ризик померти від раку, вони набагато частіше вмирають від серцево-судинних захворювань і захворювань легенів в молодшому віці в порівнянні з населенням в цілому.
Що таке депресія?
Депресія – це стан, при якому людина не менше двох тижнів почуває себе пригнічено, втрачає інтерес до занять, які раніше приносили задоволення.У жінок депресія розвивається значно частіше, ніж у чоловіків.
Основні ознаки депресії
- пригнічення;
- втрата інтересу;
- неможливість відчувати радість;
- зменшення життєвої енергії, пасивність;
- тривога;
- сонливість або безсоння;
- низька концентрація;
- втрата апетиту;
- низька самооцінка;
- відчуття провини чи відчаю;
- думки про самогубство.
Профілактика
Для профілактики депресії рекомендують навчитися думати позитивно. І в складній життєвій ситуації – шукати позитивні моменти.