Що таке селен та чому він важливий для організму
Селен – це важливий мікроелемент, який бере участь у функціонуванні всього організму. Він входить до складу сполук, які є антиоксидантами (вітаміни А, С, Е), адже захищає клітини від вільних радикалів.
Як зазначили науковці Корнельського університету та Університету штату Арізона, селен важливий для профілактики серцево-судинних захворювань, передає "Живи активно".
Читайте також: В Україні можуть заборонити продаж чіпсів: медики назвали причину
Він підвищує рівень хорошого холестерину і знижує кількість поганого, розріджує кров, зменшуючи ризик утворення кров'яних згустків в артеріях, що наповнюють кров'ю серце і мозок. Селен також забезпечує захист від деяких видів онкозахворювань.
Під час досліджень вчені з’ясували – щоденне доповнення харчового раціону селеном знижує ризик раку простати на 63%, раку товстої кишки – на 58% і раку легенів – на 46%. А рівень смертності від раку у людей, які додатково приймали селен, виявився на 39% нижчим, ніж у населення в цілому.
Селен необхідний для профілактики серцево-судинних захворювань
Терапевтична денна доза селену становить 100-200 мкг.
Які продукти містять селен:
- морепродукти;
- горіхи і насіння;
- м’ясо і субпродукти (печінка індички, курки, качки, яловичина, свинина, нирки свинячі і телячі);
- неочищені зернові культури, борошно крупного помелу і пшеничні висівки;
- морська сіль;
- курячий жовток;
- рис;
- кукурудза;
- живі пивні дріжджі;
- бобові (квасоля, сочевиця);
- ячна крупа;
- горох;
- броколі.
Селен забезпечує захист від деяких видів онкозахворювань
Більше новин, що стосуються лікування різноманітних захворювань, медицини в Україні, здорового способу життя та харчування, вагітності та пологів, відкриттів у сфері медицини та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.