Революція у виявленні туберкульозу: в Україні з'явилось інноваційне обладнання
Джерело:
ЦГЗВ Україні відтепер використовуватимуть інноваційну методику для виявлення антибіотикорезистентного туберкульозу. Тепер діагностика триватиме майже у 500 разів швидше.
Україна отримала нове обладнання
500 картриджів Xpert MTB/XDR для виявлення ДНК мікобактерій туберкульозу з широкою медикаментозною резистентністю надійшли у грудні 2021 року в межах реалізації гранту Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією.
Діагностика виконується на оновлених, оснащених 10-кольоровими модулями системах GeneXpert.
Увага Від голови до п'ят: як тривога руйнує наш організм
З січня 2022 року в Україні будуть майже в 500 разів швидше діагностувати стійкий до ліків туберкульоз,
– йдеться у повідомленні.
Як працює нова діагностика
Інноваційне тестування являє собою діагностичний тест in vitro (проводиться поза живим організмом), у якому використовується полімеразна ланцюгова реакція (ПЛР) у реальному часі.
У ЦГЗ поінформували, що вже проведено апробацію нового методу діагностики туберкульозу, розрахунок річної потреби у картриджах Xpert MTB/XDR, які внесено в номенклатуру для закупівлі коштом держбюджету, та 10-канальних системах GeneXpert.
Лікування туберкульозу в Україні
Окрім того, у ЦГЗ оновили алгоритм діагностики туберкульозу, де передбачено використання генотипового тестування медикаментозної чутливості з використанням картриджів XDR.
Нагадаємо, з 1 січня 2022 року заклади охорони здоров'я, які надають стаціонарну медичну допомогу, розпочнуть ведення обліку загального споживання антимікробних препаратів із груп спостереження та резерву протягом року.
До теми Антибіотики – виключно за рецептом: коли і для чого в Україні запрацює нововведення
Як вчені винайшли антибіотики – дивитись відео