Омікрон не такий небезпечний, як Дельта: на 80% менше госпіталізацій

23 грудня 2021, 15:12
Читать новость на русском

Джерело:

medRxiv

Штам коронавірусу Омікрон протікає на 70% легше і спричиняє на 80% менше госпіталізацій, у порівнянні з варіантом Дельта.

Про це свідчить дослідження науковців південноафриканського Національного інституту інфекційних захворювань. Воно опубліковане на порталі препринтів. Це означає, що воно ще не отримало експертну оцінку.

Увага Від голови до п'ят: як тривога руйнує наш організм

Нові дані свідчать, що Омікрон не такий небезпечний, як вважалось

Річ у тім, що у Південній Африці захворювання Омікроном протікає на 70 – 80% легше у порівнянні з Дельтою. Про це розповів глава Африканських центрів з контролю за захворюваннями (CDC) Джон Нкенгасонг.

Крім цього, хвиля Омікрону вщухає так само швидко, як і зростала. Однак таку динаміку можна спостерігати не у всіх країнах.

Ми повинні інтерпретувати дані з Південної Африки з великою обережністю. Це перші дні, і практика охорони здоров'я є місцевою,
– сказав представник CDC.

Що на це впливає? За словами науковця, середній молодий вік населення ПАР може впливати на ситуацію з Омікроном (зокрема на динаміку, яка спостерігається в країні) і результати досліджень.

Штам коронавірусу Омікрон: останні новини

  • Відомо, що штам коронавірусу Омікрон має легший перебіг, але наявні вакцини проти нього менш ефективні.
  • У Всесвітній організації охорони здоров'я повідомили, що мають достатньо доказів того, що штам Омікрон розповсюджується швидше за інші варіанти COVID-19. Разом з тим, люди, які отримали вакцину, або навіть ті, хто перехворів на COVID-19, можуть мати високий ризик повторного зараження.
  • Омікрон випередив інші варіанти коронавірусу й став домінантним у США. Минулого тижня Омікрон становив 73% від усіх нових випадків зараження в країні.
  • МОЗ України навів дані Європейського центру з профілактики та контролю захворюваності про те, що Омікрон стане панівним варіантом у ЄС у січні – лютому 2022 року.
  • Водночас згідно з новими дослідженнями у ПАР, інфіковані Омікроном в 11 разів рідше (лише 1,7%) потребують госпіталізації, ніж інфіковані Дельтою.

Чого чекати від Омікрону: дивіться відео