Укр Рус
15 вересня, 12:57
2

Найшвидший спосіб передачі коронавірусу

Найшвидший спосіб передачі коронавірусу Найшвидший спосіб передачі коронавірусу

Вчені виявили, що найшвидше коронавірус передається під час співу. Вчені закликали добре подумати, перед тим, як співати чи йти на концерт.

Тиша – золото, а спів – це найгірше, що ви можете зробити в оточенні інших людей в час пандемії, такий висновок зробили вчені, які досліджували шляхи поширення коронавірусної інфекції, пише Study Finds.

Читайте також Доведено: коронавірус таки може пошкоджувати мозок

Ось чому слід обмежити спів хорів

Є багато повідомлень про поширення COVID-19 у зв'язку зі співом хорів. Тому уряди різних країн ввели різні обмеження, щоб зробити спів більш безпечним. Досі не було проведено жодного наукового дослідження, яке б встановило точну кількість аерозольних частинок і крапель, які ми фактично видихаємо, коли співаємо.


Під час карантину спів хору обмежували / Фото Unsplash

Експеримент зі співом

Щоб перевірити теорію про те, що спів може мати потенціал "суперпоширення" для SARS-CoV-2, шведська команда залучила добровольців – 12 здорових співаків та двох людей, які мають позитивний результат на COVID-19.

Одягаючи чистий повітряний костюм у спеціальній камері, наповненій відфільтрованим повітрям без частинок, учасники були оглянуті під час дихання, розмови та співу з маскою для обличчя та без неї.

За допомогою високошвидкісної камери, потужних ламп та приладів для вимірювання часток, дослідники виявляли аерозолі та інші краплі в повітрі.

Цікаво Двох метрів недостатньо, щоб зупинити поширення вірусу навіть при легкому вітрі, – дослідження

Навіть гучність мови впливає на поширення вірусу

Чим голосніше спів, тим більшою стає концентрація частинок. Пісні, в яких використовуються слова з двома літерами, можуть значно збільшити поширення вірусів.

Деякі краплі настільки великі, що вони рухаються лише на кілька дециметрів від рота, перш ніж впасти, тоді як інші менші і можуть продовжувати зависати протягом декількох хвилин. Зокрема, при вимові приголосних виділяються дуже великі краплі, а літери B і P виділяються як найбільші розповсюджувачі аерозолю,
– пояснив докторант аерозольних технологій Малін Алсвед.

Висновки дослідження

Гучний і насичений приголосними звуками спів поширює крапельки у повітрі. Але якщо співак вдягає маску, рівень поширення часточок стає таким самим, як і у звичайної людини.

Важливо! Цей матеріал має винятково інформаційний характер і не може бути основою для встановлення діагнозу або медичних висновків. Публікації на сайті засновані на останніх актуальних і науково обґрунтованих дослідженнях у сфері медицини. Якщо Вас турбують проблеми зі здоровʼям, обов’язково зверніться до лікаря.