Найдієвіші народні способи подолати алергію
Алергія – поширене явище серед усіх людей, від якого ніхто не застрахований.
Такі алергічні захворювання як кропив’янка і дерматит, бронхіальна астма та алергічна нежить найчастіше починаються несподівано, пише "Рідна Херсонщина".
У кожної людини алергічна реакція проявляється по-різному — від легкого висипання на шкірі, до екземи, або від сльозавих очей до сильного алергічного кон’юнктивіту.
Трави, які містять азулен (має протиалергійну дію і багатий каротином) найбільш ефективні при лікуванні алергії:
1. Настої і відвари з череди трироздільної — хороший засіб для обмивання при золотусі. Для його приготування готують суміш череди, триколірної фіалки і пасльону гіркого. Суміш заварюють і п’ють.
При екземі, кропив’янці, золотусі, ексудативному діатезі, рекомендують ванни з череди: настій з 10 грамів трави вливають у ванну і додають 100 грамів морської або куховарської солі. Тривалість процедури 15 хвилин при температурі води 37—38°С.
2. Настій ромашки аптечної застосовується при таких алергічних захворюваннях як екзема, бронхіальна астма, ревматизм і кропив’янка. З настою ромашки роблять ванни, примочки: 2—3 столових ложок квіток заварюють крутим окропом і перемішують. Утворену масу в гарячому вигляді кладуть на чисту тканину і прикладають до уражених місць.
Читайте також: Як перелаштувати організм на осінь – ці поради вам знадобляться
3. Солодка (локриця) має протиалергійний вплив. Корінь солодки заготовляють ранньою весною або восени. Відвар з 15 грамів кореня солодки на 1 склянку води приймати по 1 столовій ложці 3—4 рази на день.
4. Мед здатний попереджати появу алергічних реакцій. Рекомендується приймати 3 рази на день по 1 столовій ложці меду на десерт і перед сном — 1 столова ложка меду на 100 мілілітрів кип’яченої води.
5. Деревій звичайний. Відвар з його листя допомагає при золотусі та ревматизмі. Настій з деревію застосовують зовнішньо при екземі. Для його приготування необхідно залити 1 столову ложку сухої трави 1 склянкою окропу і довести до кипіння. Настояти 1 годину, процідити. Пити по 1 столовій ложці 3 рази на день.
Читайте також: Вакцинація дітей: відмовитися чи робити?
6. Дивосил високий знімає свербіж шкіри при нейродермітах і кропив’янці. Коріння і кореневища оману залити водою в співвідношенні 1:10, кип’ятити 10 хвилин і приймати по 1 столовій ложці 3 рази на день.
При алергічному кон’юнктивіті (запалення слизової оболонки очей, що супроводжується різзю в очах, сльозотечею, почервонінням повік) можна прикладати холодні компреси на повіки, промивати очі відваром ромашки або блідо-рожевим розчином марганцевокислого калію.
Найсерйознішим з можливих проявів алергії є анафілактичний шок. Його симптоми: судоми, утруднення дихання, втрата свідомості, зниження артеріального тиску.
Анафілактичний шок рідко з’являється як реакція на алергени, що передаються через повітря, але може виникати внаслідок введення деяких препаратів і укусів комах. При анафілактичному шоці без зволікання повинна бути надана медична допомога.