Міфи про вживання вуглеводів, в які варто припинити вірити

24 жовтня 2017, 15:05
Читать новость на русском

Джерело:

Women's Health Mag

Здорове харчування по мірі того, як набирає популярність, обростає ще й численними міфами та табу, які часто не відповідають реальності. Дієтологи розвінчали три найпопулярніших міфи про вживання вуглеводів.

Виключати повністю зі свого раціону продукти, які містять вуглеводи – лікарі та дієтологи не рекомендують. Адже це може призвести до серйозних проблем зі здоров’ям.

Читайте також: 7 беззаперечних аргументів, чому кожного ранку потрібно пити склянку води

Вуглеводи – це основне джерело енергії, будівельний матеріал для клітин і важлива частина імунної системи. При нестачі вуглеводів в першу чергу страждає мозок і нервова система: спостерігається погіршення пам'яті, уповільнена реакція, занепад сил. Крім того, виникає дисбаланс і організм уповільнює обмін речовин.

Міф 1: зайва вага з'являється через споживання вуглеводів

Зайва вага з'являється не стільки від вживання продуктів, які містять вуглеводи, скільки від зловживання такої їжі. Дійсно, якщо ви вживати в день більше 90-130 грамів вуглеводів – це вже переїдання. Зайвої ваги в такому випадку не уникнути. Головне правило – це помірність.

Міф 2: з раціону потрібно виключити хліб та макарони

Оскільки вуглеводи є невід'ємною частиною правильного харчування, то хліб і макарони також повинні залишатися в раціоні. Дієтологи наполягають, що хліб з висівками і злаками, з горіхами і насінням – відмінне доповненням до здорової дієти. До того ж, в ньому міститься важлива клітковина.

Що стосується макаронів, то вироби з твердих сортів пшениці також не несуть шкоди фігурі.

Міф 3: вуглеводи всі однакові

За своєю хімічною структурою вуглеводи діляться на прості і складні. Найбільш небезпечними вважаються прості. Потрапляючи в шлунок, вони швидко трансформуються в цукор.

Складні вуглеводи – це крохмаль, глікоген і целюлоза. Їх структура настільки складна, що на їх перетравлення йде багато часу. Крім того, клітковина зберігає рівень цукру в крові в нормі. Крупи, цільнозерновий хліб або макарони – саме ті продукти, які надовго зберігають почуття ситості і забезпечують організм корисними речовинами.