Медик-початківець повинен отримувати в Україні не менше 7 тисяч гривень, – академік

7 жовтня 2017, 19:37
Читать новость на русском

В Україні гостро стоїть питання розвитку сільської медицини та притоку в невеликі населенні пункти молодих кадрів.

У 2017 році медиків звільнили від обов'язкового відпрацювання після вишу, а тому єдиний спосіб, як спрямувати молодь у село – дати їй гідну зарплатню, коментує ситуацію в інтерв'ю для сайту "24" президент Академії меднаук (НАМН) України Віталій Цимбалюк.

Читайте також: Що передбачає медична реформа та кому вона заважає

"Сім тисяч гривень має бути мінімальна зарплата для початківця. Тоді молоді люди поїдуть в село працювати", – стверджує академік.

Окрім достойної оплати праці, новоспечених лікарів потрібно забезпечити житлом і транспортом, додає науковець.

Ще один варіант – готувати лікарів для села, сімейних лікарів, вибираючи їх з громади. Діти у селі закінчують школи. Серед них є ті, хто закінчує середню освіту і має схильність до медицини. Громада направляє таких дітей на навчання у медичний університет за умови, що після закінчення навчання молодий лікар повертатиметься додому і працюватиме на громаду. На це піде років шість, не менше. Але тоді це вийде реальний сімейний лікар. Бо це людина, яка вийшла із цього села, знає всіх, знає всі родини, людина працюватиме у власному селі і буде там краще забезпечена,
– запевняє президент НАМН.

Підняти на новий рівень сільську медицину допоможе поява в Україні такого новвоведення, як телемедицина.

"Якщо виникає необхідність у лікаря проконсультуватися щодо складних випадків, то він може залучити консультантів, які в режимі онлайн оглянуть пацієнта і підкажуть, які методи лікування необхідні, куди пацієнта направити і так далі", – пояснює Цимбалюк.

Детальніше про стан медичної науки в Україні та роботу академіків читайте в інтерв'ю: Президент Академії меднаук України: Хочете розвивати медицину – вкладайте гроші