Ляшко заявив, що українська медична система не витримає понад 20 тисяч хворих на добу
9 листопада 2020,
13:32
Читать новость на русском
Медична система України здатна витримати близько 15-20 тисяч хворих на коронавірус на добу. Якщо захворюваність зросте до 20 тисяч – це загрожує колапсом української медицини.
Про це заявив головний санітарний лікар України та заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко, пише РБК-Україна. За його словами, не слід допустити навіть сценарію, коли на добу реєструють 15 – 20 тисяч хворих.
Читайте також У Києві люди утворили величезні черги, щоб зробити тест на COVID-19: фото
Ляшко зауважив, що будь-яка система охорони здоров'я не безмежна, а ключовим рішенням має бути дотримання санітарних норм.
Віктор Ляшко
“Наше завдання – готуватися до найпесимістичніших сценаріїв. Коли ми говоримо, що вийшли на цифри 7 – 8 тисяч на добу, то наше завдання – переорієнтувати систему охорони здоров'я від запобігання хвороби до зменшення смертності”.
Попри те, що медична система України не стоїть на місці, понад 20 тисяч випадків на добу вона не здатна витримати.
Лікар
“Постійно створюються додаткові ліжка в лікарнях, облаштовуються польові шпиталі, щодня наростає потужність медичної системи. На сьогодні ми розуміємо, що вона може впоратися з 15 – 20 тисячами хворих на добу. Але якщо буде більш ніж 20 тисяч – до цього наша система на сьогодні не готова”.
Головне про захворюваність на коронавірус в Україні
- Станом на 9 листопада в лікарнях перебувають більше ніж 28 тисяч пацієнтів із підозрою на коронавірусну хворобу або з уже підтвердженим діагнозом
- Кілька тижнів в Україні напружена ситуація із захворюваністю на COVID-19, країна вже подолала рубіж 10 тисяч хворих за добу. Найбільший приріст інфікованих зареєстрували 7 листопада – захворіли 10 746 українців.
- Загалом від початку епідемії в Україні інфікувалися коронавірусом 469 018 людей, з них побороли недугу 209 143 пацієнтів. На жаль, не змогли врятувати 8 565 хворих – вони померли від ускладнень чи супутніх захворювань.
- За минулий тиждень українські лабораторії провели 301 575 тестувань методом ПЛР проти 293 494 досліджень тижнем раніше.