Викликає побоювання: вчені розкрили, як корпорації впливають на випробування ліків проти раку

19 жовтня 2024, 11:14
Читать новость на русском

Джерело:

News Medical

Наразі наростає вплив корпорацій на випробування ліків, зокрема проти раку. Науковці зазначили, що це може бути як хорошою, так і дуже поганою новиною.

Дослідники з Комплексного онкологічного центру Лінебергера при Університеті Південної Каліфорнії розповіли, що домінування спонсорованих клінічних досліджень проти раку викликає побоювання в експертів. Про це пише News Medical.

Дивіться також Дві сім'ї втратили рідних в один день та дали згоду на донорство: це врятувало 6 життів

Ризики впливу компаній на дослідження ліків

З 2018 по 2022 рік кількість учасників досліджень, що фінансуються промисловістю, збільшилася у вісім разів порівняно з федеральними дослідженнями.

Доктор медичних наук Яра Абду і вчений Норман Е. Шарплесс вважають це одночасно хорошою і поганою новиною. Позитивною стороною фінансування від промисловості є те, що розробка методів лікування раку все ж пришвидшилась.

Однак погано є те, що спонсоровані промисловістю випробування часто зосереджені виключно на розробці нових ліків і методів лікування, ігноруючи інші важливі галузі досліджень. Зокрема ті, що спрямовані на менш агресивні методи лікування.

Також наразі федеральне фінансування особливо відстає в таких сферах, як профілактика раку, скринінг та усунення нерівності в охороні здоров'я. І ці недоліки можуть залишити основні групи пацієнтів без доступу до життєво важливих досягнень науки.

Абду пояснив, що такий дисбаланс може підірвати стійкість довгострокових випробувань і обмежити користь для різних категорій онкологічних хворих.

Також тривалий застій у федеральній підтримці може нашкодити розвитку майбутніх лідерів у галузі досліджень раку, обмежуючи їхні навички та зв'язки, необхідні для успіху.

Зростаючий дисбаланс між промисловим і федеральним фінансуванням досліджень у галузі раку є ризиком для різноманітності та навіть ефективності майбутніх методів лікування. Якщо ця тенденція збережеться, найважливіші галузі досліджень, особливо ті, які не розглядаються приватними компаніями як фінансово прибуткові, можуть постраждати від недостатнього фінансування та водночас позбавити мільйони людей надії на лікування,
– мовиться в повідомленні.

У своїй публікації Абду і Шарплесс не лише висвітлили проблему, а й запропонували план дій, як можна виправити ситуацію.