Коронавірус викликає аномальну активність мозку у кожного третього пацієнта: дослідження
У третини хворих на коронавірус спостерігають аномальну активність в лобовій долі мозку. Найчастіше це явище виникає у чоловіків.
Дослідники проаналізували 84 дослідження за участю 617 людей, яким виконували електроенцефалограму мозку (ЕЕГ) для оцінки електричної активності мозку. Результати роботи опубліковані на сайті медичного коледжу Бейлора.
До теми Незвичайні симптоми коронавірусу, на які ви могли не звернути увагу
Відомо, що у деяких пацієнтів коронавірус викликає різноманітні неврологічні ускладнення, враховуючи інсульт, судоми, зміну свідомості та галюцинації.
Метааналіз демонструє, що приблизно у третини людей в лобовій долі мозку лікаря виявляли аномальну активність. Згідно з висновками лікарів, це може бути ознакою енцефалопатії.
Важливо, що дві третини пацієнтів з цієї групи були чоловіками. Їхній середній вік становив 61 рік.
Раніше ми бачили це тільки серед невеликих груп пацієнтів, але тепер можемо з упевненістю сказати, що це взаємозв'язок, а не збіг,
– заявила співавторка дослідження Зульфія Ханіф.
Натомість вчені так і не зійшлися на думці, що може бути причиною такого взаємозв'язку. Виною може бути як і основна точка входу вірусу (порожнина носа), так і непрямі ознаки, які ускладнюють перебіг хвороби: рівень кисню, супутні проблеми з серцем тощо.
Необхідно проводити більше ЕЕГ та інших обстежень по візуалізації мозку, які дозволяти охопити більшу кількість пацієнтів з такими проблемами. Ми бачимо, що вони можуть бути довгостроковими, а значить необхідно дуже уважно спостерігати за такими пацієнтами для запобігання важким ускладненням,
– додала науковиця.
Пригадаємо, вчені з Гетеборзького університету вважають, що такі ускладнення можуть бути викликані реакцією імунної системи на SARS-CoV-2 і не є прямим впливом вірусу на нервову систему.
Натомість під час розтину померлих пацієнтів медики виявили, що у половини інфікованих SARS-COV-2 був присутній в центральній нервовій системі.