Новини про коронавірус 9 листопада: Зеленський захворів на COVID-19, розробка вакцини

10 листопада 2020, 06:01
Читать новость на русском

Президент України Володимир Зеленський заразився COVID-19. За минулу добу в Україні виявили 8 686 випадків зараження коронавірусною інфекцією. Загалом в країні з початку епідемії захворіла 469 018 людей. МОЗ ініціював запровадження карантину вихідного дня. Це останні новини про SARS-CoV-2 в Україні та світі 9 листопада.

Новини про коронавірус в Україні 9 листопада

Читайте також Новини про коронавірус 8 листопада: тривожні цифри в Україні та світі, протести в Німеччині

Зеленський захворів на коронавірус

У президента Володимира Зеленського діагностували коронавірус. Очільник держави планує самоізолюватися і дистанційно виконувати обов'язки президента.

Зеленський розповів, що з симптомів коронавірусу у нього є лише підвищена температура – 37,5.

Одразу після повідомлення президента про зараження коронавірусом, стало відомо, що глава Офісу Президента Андрій Єрмак теж інфікувався COVID-19. Водночас його заступниця Юлія Ковалів отримала негативний результат ПЛР-тесту.

Нагадаємо, у червні коронавірусом перехворіли дружина президента Олена Зеленська та їхній син Кирило.

Тим часом, у ОПУ заявили, що наразі не розглядають можливість призначення виконувача обов'язків очільника держави. Кажуть, що Зеленський почувається добре та перебуває під наглядом лікарів. Крім того, він має намір працювати з дому в окремому приміщенні.

Інформацію про те, що президент може виконувати свої обов'язки підтвердив спікер Ради Дмитро Разумков. Але він і не заперечив, що за потреби може очолити державу.

До теми Коронавірус у Зеленського: як відреагували світові політики

Статистика поширення COVID-19

За минулу добу в Україні захворіли на коронавірус 8 687 людей, з них 350 дітей та 321 медпрацівник. Загалом з початку пандемії COVID-19 виявили у понад 469 тисяч українців. 209 143 пацієнтів одужали. На жаль, 8 565 хворих померли від ускладнень чи супутніх захворювань.

Скільки хворих на COVID-19 в областях

  • м. Київ – 44 920
  • Вінницька область – 12 566
  • Волинська область – 16 436
  • Дніпропетровська область – 17 965
  • Донецька область – 14 190
  • Житомирська область – 18 970
  • Закарпатська область – 17 192
  • Запорізька область – 14 105
  • Івано-Франківська область – 24 494
  • Київська область – 20 410
  • Кіровоградська область – 3 142
  • Луганська область – 4 539
  • Львівська область – 33 754
  • Миколаївська область – 10 559
  • Одеська область – 28 728
  • Полтавська область – 12 204
  • Рівненська область – 22 140;
  • Сумська область – 14 863
  • Тернопільська область – 22 216
  • Харківська область – 43 930
  • Херсонська область – 5 558
  • Хмельницька область – 19 839
  • Черкаська область – 10 723
  • Чернівецька область – 25 411
  • Чернігівська область – 10 164

В Україні введуть карантин вихідного дня

МОЗ ініціював запровадження карантину вихідного дня. За словами міністра охорони здоров'я Максима Степанова, відомство пропонуватиме уряду "жорсткий карантин вихідного дня".

"З 00:00 суботи до 00:00 понеділка в країні будуть працювати виключно продуктові магазини, аптеки, транспорт, автозаправні станції та ветеринарні аптеки", – сказав Степанов.

За допомогою карантину вихідного дня планують уникнути великого збільшення хворих і підготувати необхідну кількість ліжок, заявив президент України.

Зауважимо, до кінця року в країні діє адаптивний карантин, згідно з яким Україну поділили на чотири зони: зелену, жовту, помаранчеву та червону.

Що передбачає карантин вихідного дня:

  • обмеження відвідування торговельно-розважальних центрів та фудкортів,
  • заклади харчування зможуть продавати їжу з собою,
  • розважальні заклади та фітнес-центри зачинять,
  • магазини у ТРЦ працюватимуть, проте з дотриманням вимог – 1 людина на 20 квадратів.


Адаптивний карантин в Україні: нові обмеження / Інфографіка 24 каналу

Коронавірус у Києві: черги на тестування

За минулу добу в Києві виявили 748 хворих на коронавірус, зареєстрували також 5 летальних випадків.

Найбільше нових інфікованих в Деснянському районі – 130, у Дарницькому – 109 та 107 випадків в Оболонському районі. Через зростання захворюваності на коронавірус, жителі масово проходять тестування. До прикладу, біля однієї з лабораторій люди утворили довжелезні черги з охочих зробити тест.


У Києві люди утворили черги, щоб зробити тест на коронавірус / Фото Obozrevatel

Спалах в Івано-Франківську

В Івано-Франківську складна ситуація через стрімке зростання хворих на коронавірус. У місті постійно доводиться збільшувати кількість ліжок у лікарнях. У міських лікарнях Івано-Франківська наразі госпіталізовано 565 осіб, хворих на коронавірус. Про це повідомив мер міста Руслан Марцінків.

Так, в Івано-Франківську через значну кількість хворих на COVID-19 довелося доставляти 120 ліжок у гінекологічному відділенні пологового будинку. Також по 60 місць додали в дитячу лікарню та клініку медичного університету. Спершу у місті заповнюють медичні заклади, адже там є кваліфікований персонал.


Як відрізнити грип, застуду від коронавірусу / Інфографіка 24 канал

Діти є носіями COVID-19 і заражують дорослих

Про це в ефірі 24 каналу заявив лікар-інфекціоніст Ігор Гайдук. Діти значно рідше хворіють на COVID-19, ніж дорослі. Однак вони є суперносіями вірусу, а тому дуже часто заражають старших. Це є ще одним поясненням того, чому варто закривати дитячі садочки та школи. За словами лікаря, діти менше хворіють, адже у них є великий запас міцності, лімфоцитів та висока швидкість синтезу антитіл. Однак це не означає, що вони захищені від недуги.

Усі лікарні припиняють планові операції та переходять на лікування хворих з коронавірусом

Україна переходить на другий етап реагування на поширення коронавірусу. Відтак, клініки припиняють проведення планових операцій.

"З понеділка всі планові операції, планові госпіталізації заборонені в наших лікарнях. Лікарні приймають ургентних хворих та хворих з коронавірусом", – заявив головний санітарний лікар України Віктор Ляшко.

України перейшла на 2 етап протидії COVID-19

Кількість ліжок для хворих планують збільшити до 80 тисяч, з них 60 тисяч забезпечать киснем впродовж місяця.

Зазначимо, що на третьому етапі планують розгортати польові шпиталі. Ляшко закликав дотримуватись вимог карантину, аби не допустити цього. За його словами, ситуація з коронавірусом вкрай напружена.

В кінці жовтня МОЗ розробило чотири етапи реагування на поширення коронавірусу:

  • 1 рівень – щоденна кількість випадків COVID-19 в межах 5 – 7 тисяч.
  • 2 рівень – заповнення ліжок складатиме близько 70% в цілому по країні. Кількість хворих з підтвердженими випадками по країні складає 8 – 10 тисяч. Україна сьогодні перейшла саме на 2 рівень.
  • 3 рівень – кількість хворих з підтвердженими випадками коронавірусу складає від 11 до 15 тисяч на добу, а завантаженість ліжок по всій країні буде складати не менше 85%.
  • 4 рівень – найгірший сценарій, коли ресурси системи охорони здоров’я вичерпані, а щоденна кількість випадків буде близько 20 тисяч хворих.

В Україні норок перевірили на коронавірус

На українських фермах перевірили норок на коронавірусну інфекцію після спалаху захворювання серед тварин у кількох країнах. COVID-19 у норок в Україні не виявили.

Нагадаємо, у Данії збираються знищити всіх норок (від 15 до 17 мільйонів) через те, що на фермах виявили нову мутаційну версію коронавірусу COVID-19. У країні кажуть, що якщо не винищити тварин – новий різновид вірусу може розповсюдитись по всьому світу.

Новини про коронавірус у світі

Статистика поширення COVID-19

Від початку пандемії COVID-19 у світі захворіла 50 855 279 осіб. Одужали більш ніж 33 мільйони людей. На жаль, 1 262 165 хворих померли.

Топ-5 країн за поширенням коронавірусу:

  • США – 10 107 568;
  • Індія – 8 553 657;
  • Бразилія – 5 675 032;
  • Франція – 1 856 292;
  • Росія – 1 781 997.

Створили спрей, який унеможливлює зараження COVID-19

Вчені випробували назальний спрей, який може запобігати зараженню коронавірусом SARS-CoV-2. Якщо спрей виявиться ефективним на людях, він стане новим засобом профілактики коронавірусної інфекції. Всього одна доза спрею в день знижувала б ризик зараження. Його діюча речовина дешева у виробництві і добре зберігається.

Наукову роботу опублікували на ресурсі для препринтів bioRxiv. Зазначається, що спрей містить ліпопептид, який складається з частинки холестерину.


Як підготуватися до ПЛР-тестування / Інфографіка 24 каналу

У Росії зафіксували рекордну кількість хворих

За минулу добу в Росії зареєстрували 21 798 нових хворих на COVID-19. Загалом, станом на 9 листопада РФ повідомила про 1 796 132 пацієнтів з виявленим вірусом SARS-CoV-2. Всього з моменту початку пандемії в Росії померло 30 793 хворих на коронавірусну інфекцію, одужала 1 335 141 особа.

Нова вакцина від Pfizer та BioNTech проти СOVID-19 виявилася ефективною на 90%

Проміжні результати третьої масштабної фази випробувань показали чудові результати.

Вчені вважають, що вакцина є ефективною на 90%.

Випробування продовжуватимуть до того часу, поки не зареєструють 164 підтверджених випадки зараження коронавірусом. Якщо вакцина буде схвалена, люди зможуть отримати перші дози вже до кінця 2020 року. Це безумовно, є історичним рекордом.

Пандемія вийшла за рамки надзвичайної ситуації, заявили у ВООЗ

Пандемія COVID-19 вже вийшла за рамки звичайної надзвичайної ситуації. Кількість підтверджених заражень перевищила 50 мільйонів осіб. Про це на Всесвітній асамблеї охорони здоров'я заявив директор ВООЗ Тедрос Адханом Гебрейесус.

Він зазначив, що "нинішня криза не буде останньою", тому держави повинні проявити єдність в досягненні намічених ООН цілей сталого розвитку.