Новини про коронавірус 2 липня: масштаби дезінформації та збільшення ліжкомісць в Україні

3 липня 2020, 06:00
Читать новость на русском

За добу коронавірусну інфекцію в Україні виявили у 889 людей, а загальна кількість інфікованих – 45 887. У світі від ускладнень COVID-19 померли понад півмільйона людей. Німеччина відкрила кордон для 11 країн з-за меж Євросоюзу. Міжнародні організації проаналізували масштаби дезінформації щодо коронавірусу. Це останні новини про коронавірус SARS-CoV-2 в Україні та світі 2 липня.

Коронавірус в Україні 2 липня

Статистика поширення COVID-19

Станом на 1 липня в Україні зафіксували 889 нових випадків захворювання на COVID-19. Найбільше нових хворих вкотре зареєстрували на Львівщині (+152), у Києві (+104) та на Рівненщині (+93).

До слова В Україні вже 45 887 випадків COVID-19 – 889 хворих за останню добу

Загальна кількість інфікованих інфекцією SARS-CoV-2, інфекцією, що викликає коронавірусну хворобу, становить 45 887. На жаль, від учора внаслідок ускладнень та супутніх хвороб померли ще 12 інфікованих. За весь період в Україні внаслідок COVID-19 померло 1 185 людей.

Разом з тим, за минулу добу виписали 505 пацієнтів, а загалом від початку пандемії в Україні одужали 20 053 хворих.

Коронавірус у регіонах України станом на 2 липня

  • Вінницька область — 1 895 (+19);
  • Волинська область — 2 508 (+81);
  • Дніпропетровська область — 1 095 (+5);
  • Донецька область — 562 (+78);
  • Житомирська область — 1 421 (+13);
  • Закарпатська область — 3 046 (+85);
  • Запорізька область — 576 (+4);
  • Івано-Франківська область — 2 489 (+51);
  • Кіровоградська область — 650 (+3);
  • Київ — 5 242 (+104);
  • Київська область — 2 655 (+45);
  • Львівська область — 5 730 (+152);
  • Луганська область — 83 (+3);
  • Миколаївська область — 447 (0);
  • Одеська область — 1 736 (+24);
  • Полтавська область — 320 (+1);
  • Рівненська область — 3877 (+93);
  • Сумська область — 302 (+5);
  • Тернопільська область — 1 958 (+28);
  • Харківська область — 2 207 (+38);
  • Херсонська область — 194 (+1);
  • Хмельницька область — 808 (+3);
  • Чернівецька область — 4 894 (+44);
  • Черкаська область — 645 (0);
  • Чернігівська область — 547 (+9).

  • Ситуація з коронавірусом у ЗСУ: за минулу добу серед військових виявили ще 9 нових випадків зараження COVID-19. Нині хворі 166 військовослужбовців, ще 529 перебувають на ізоляції. Одужали від COVID-19 342 військових ЗСУ. На жаль, ще 5 померли від ускладнень, спричинених хворобою.
  • Хворі на COVID-19 медики: За минулу добу коронавірус діагностували у 63 медиків. За весь час хворобу виявили у 6 828 працівників медичної сфери, 4 175 з яких вже одужали. Втім, щонайменше 43 медпрацівники померли від коронавірусної хвороби.

Новини про коронавірус в Україні

У Закарпатській та Волинських областях залучили лікарні другої хвилі

Міністерство охорони здоров'я заявило, що після послаблення карантинних заходів та внаслідок збільшення кількості хворих, в регіонах довелося готувати лікарні другої хвилі для надання допомоги хворим на коронавірус. Так, визначили ще 10 тисяч 449 ліжок для пацієнтів, з них 946 – це ліжка у відділеннях інтенсивної терапії.

У лікарнях другої хвилі вже перебувають 542 пацієнти, з яких 64 – на реанімаційних ліжках. Це передовсім стосується Закарпатської й Волинської областей. Саме там найбільше залучили лікарні другої хвилі.

У МОЗ озвучили суми штрафів за порушення карантину

  • Для фізичних осіб передбачено штрафи від 10 до 15 неоподаткованих мінімумів. Станом на 2 липня це становить від 170 до 255 гривень.
  • Для власників закладів харчування, спортивних закладів або магазинів – якщо вони не дотримуються встановлених карантинних вимог і не слідкують за дотриманням маскового режиму у відповідних приміщеннях – штраф буде складати від 200 до 300 неоподаткованих мінімумів. А це – від 3 400 до 5 100 гривень.
Важливо! Уряд пропонує за порушення маскового режиму у громадських місцях та транспорті платити, як людям без маски, так і власникам закладів чи громадського транспорту, де сталося порушення.


Штрафи за відсутність маски у громадських місцях / Інфографіка 24 каналу

Спалах у клубі Мілевського

У брестському "Динамо", за яке грають три українці Олександр Нойок, Артем Мілевський та Євген Хачеріді, стався спалах коронавірусу.

Вже кілька гравців брестського "Динамо" заразились коронавірусом. Один з них – український півзахисника Олександр Нойок.

Відомо, що коронавірус також виявлений у деяких працівників клубу. У заявці на гру з "Німаном" були відсутні Юзепчук і Павлюченко.

Новини про коронавірус у світі 2 липня

Станом на 2 липня у світі виявили 10 836 500 випадків зараження коронавірусом. Натомість 5 723 808 хворих вже одужали, але 520 634 людей померли від ускладнень, спричинених коронавірусною інфекцією.

Топ-5 країн за кількістю інфікованих

  1. США – 2 735 554;
  2. Бразилія – 1 496 858;
  3. Росія – 660 231;
  4. Індія – 604 641;
  5. Перу – 292 004.

Німеччина відкрила кордони для 11 країн з-за меж Євросоюзу

З 2 липня Німеччина дозволили в'їзд на свою територію громадянам 11 країн, що не є членами Європейського Союзу. Втім, України в цьому списку наразі немає.

8 країн Німеччина відкриється повністю:

  • Австралія;
  • Нова Зеландія;
  • Канада;
  • Грузія;
  • Чорногорія;
  • Таїланд;
  • Туніс;
  • Уругвай.

Крім того, є ще три країни, з якими Німеччина планує відкривати кордони двосторонньо. Якщо уряди цих країн почнуть впускати німців, то Німеччина відкриється для громадян: Китаю; Японії; Південної Кореї.

Чи зможуть українці потрапити до Німеччини

Як і у всьому Європейському Союзі, потрапити в Німеччину зможуть лише ті українці, які мають довготривалу візу, наприклад для навчання чи роботи, або інший дозвіл на довготривале перебування на території країни.


Куди можуть полетіти українці / Інфографіка 24 каналу

Польща буде оплачувати тести на коронавірус заробітчанам

Всі українці, які виявили бажання працювати в Польщі, обов’язково мають заповнити анкету, в якій пояснити, де вони будуть жити. Це потрібно для того, щоб була можливість перевірити виконання умов карантину.

Заробітчанам також будуть вимірювати температуру та робити безкоштовний тест на коронавірус.

Зауважимо, що сезонні працівники з України, які працюють на сільськогосподарських роботах в Польщі, можуть працювати без 14-денної обсервації.

Лукашенко заявив, що Білорусь подолала коронавірус

Президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що їм вдалося вистояти у боротьбі з коронавірусом. Він вважає, що "градус боротьби" не слід припиняти, однак COVID-19 – все ж подоланий.

Крім того, Лукашенко похвалив самого себе: він вважає, що під час пандемії коронавірусу він проявив "політичну розсудливість та народну мудрість".

Коронавірус досі загроза для ринку нафти

2 липня 2020 року, ціни на нафту знизилися після того, як у США зафіксували найбільшу кількість хворих на коронавірус за добу. У результаті влада штату Каліфорнія знову ввела деякі обмеження, що свідчить про повільне відновлення економіки і, відповідно, попиту на нафту.

Згідно з даними Investing.com, ф’ючерси на американську нафту WTI подешевшали на 0,3% (0,10 долара), досягнувши 39,72 долара за барель. У порівнянні з середою, 1 липня, ціна WTI опустилася на 1,4%.

Вересневі ф’ючерси на нафту марки Brent впали в ціні на 0,1% (6 центів) – до 41,97 долара за барель. Під час попередньої сесії торгів сировина цієї марки подорожчала на 1,8%.

Світова дезінформація щодо COVID-19

За даними п'яти європейських організацій дезінформація, яка розповсюджується в Інтернеті про коронавірус, була величезною, починаючи від лікування імбиром і закінчуючи курінням сигарет.


Фейки про коронавірус в Європі / Фото covidinfodemiceurope

Провели аналіз таких країн: Великобританії, Італії, Іспанії, Німеччини і Франції. Найбільше фейків та брехні стосувалися походження коронавірусу, причетності до його виникнення засновника Microsoft Білла Гейтса, який начебто таким чином хоче чіпувати людство. Крім того, неправдиву інформацію поширювали і про ефективність препарату Гідроксихлорохін.

Нові вимоги до секс-працівників: "квартал червоних ліхтарів" відновлює роботу

В Амстердамі секс-працівники отримали нові вимоги до роботи через карантин, зокрема, заборонили поцілунки.

Діяльність секс-робітників вирішили відновлювати за тією ж схемою, яку використовували, коли відкривалися перукарні. Перед призначенням зустрічі працівниця повинна переконатися, що у клієнта або його співмешканців немає симптомів коронавірусу, а вже після зустрічі – продезінфікувати приміщення та змінити постіль.

Головне правило сеансу – уникати контактів лицем до лиця. Маски при цьому носити не обов'язково, а ось руки потрібно продезінфікувати.

ІФА-тести на COVID-19 показують помилковий результат у 34% випадків

У дослідженні, яке опублікував The Bmj, йдеться про те, що тести на антитіла показували помилково негативні результати у 2,2%-34% випадків. Тобто кожному третьому пацієнту навряд чи дадуть підтвердження про наявність вірусу.

Разом з тим, хибнопозитивний результат був зафіксований рідше: похибка склала 0,3% –3,4%. Позитивні результати тесту на антитіла у більшості випадків виявлялися правильними.

Розробка вакцини проти коронавірусу

Всього у світі розробляється 141 прототип вакцини від коронавірусу COVID-19. Гендиректор Всесвітньої організації охорони здоров'я Тедрос Адханом Гебрейесус заявив, що провідні розробники знаходяться в "місяцях від успіху".

Провідних кандидатів, можливо, лише місяці відокремлюють від успіху. Звичайно, немає гарантії повного захисту, але ми сподіваємося,
– сказав Гебрейесус .

Результати щеплення проти коронавірусу добровольців

Німецька BioNTech і американський фармацевтичний гігант Pfizer оголосили попередні результати розробки вакцини від коронавірусу. Відносно невеликі дози препарату BNT162b1 після введення в людський організм здатні виробляти антитіла в тому ж обсязі або більше, як у випадку природного формування антитіл після одужання від COVID-19.

Так звана фаза ½ продемонструвала, що вакцина не токсична і запускає імунну реакцію, яка готує організм до протидії вірусу.

Всього у випробуваннях брали участь 45 добровольців у віці від 18 до 55 років, вони отримали по дві дози препарату – вакцини або плацебо – з різницею у 21 день.

У частини учасників після введення другої дози вакцини підвищилася температура. Така реакція була очікуваною та головне, що у добровольців з'явилися ті ж антитіла до коронавірусу, що і у перехворілих на COVID-19, в тому ж або більшому обсязі.