Чи вимиває кава кальцій з організму

15 червня 2024, 19:20
Читать новость на русском

При вживанні кави в організмі змінюється кислотно-лужний баланс на користь кислот. Нейтралізуючи вплив кофеїну, запаси кальцію вивільняються, а потім виводяться з організму.

Одна чашка напою виводить з кісток близько 6 міліграмів кальцію – розповідає дієтологиня Світлана Фус.

Читайте також: Вчені спростували популярний міф про каву

Оптимальна доза кави

Якщо ви випиваєте 1 – 2 чашки кави в день, шкоди це не принесе. В таких випадках необхідно пам'ятати, що навіть корисна їжа, в надлишку, може приносити організму шкоду.

Тому якщо в день ви вживаєте по 3 – 4 чашки, то через деякий час ця кількість може виявитися критичною для вашого здоров'я.

Кава в надлишку також перешкоджає засвоєнню кальцію в кишківнику, що теж негативно позначається на стані здоров'я. Заповнити дефіцит часом буває досить проблематично.

Чотири чашки кави вже здатні виводити кальцій з організму.


Каву слід споживати помірно / Фото Unsplash

Що треба знати про кальцій

Кальцій  впливає на міцність кісток і зубів, тонус м'язів, роботу кровоносних судин та активність нервової системи. Достатня кількість кальцію знижує ризик переломів, остеопорозу, діабету й авітамінозу.

Згідно з даними Національного інституту здоров'я США, норми споживання кальцію можуть змінюватися впродовж життя.

Якомога більше кальцію потрібно дітям, вагітним і годуючим жінкам, однак загальні норми для здорової людини приблизно наступні.

Жінки:

  • від 19 до 50 років — 1000 мг
  • старше 51 року — 1200 мг

Чоловіки:

  • від 19 до 70 років — 1000 мг
  • старше 71 року — 1200 мг

Кальцій відіграє ключову роль у процесах скорочення м'язів, активації яйцеклітин, розбудови міцних кісток і зубів, згортання крові, роботи нервової системи, регулювання серцевого ритму та рівноваги рідини всередині клітин.

Варто знати. Кисле середовище допомагає розчинити солі кальцію, а жирні кислоти сприяють його засвоєнню.

Тому важливу роль у засвоєнні кальцію відіграє вітамін D.

Симптоми нестачі кальцію в організмі

  • Поява проблем із зубами.
  • М'язові судоми.
  • Порушення в роботі серця.
  • Больові відчуття в кістках.

На початку перебігу захворювання не становить серйозної небезпеки. Дефіцит можна досить легко заповнити. Але якщо вчасно не помітити вимивання з кісток цієї речовини, можуть наступити важкі наслідки. Зокрема, може розвинутися остеопороз.

Заповнити втрачений кальцій можна продуктами, багатими цим мінералом: сир, мигдаль, кунжут, різні види капусти.

Для того щоб впевнено говорити про дефіцит кальцію в організмі не варто керуватися виключно симптомами. При появі перших ознак слід звернутися за консультацією до фахівця. Ймовірно, вам доведеться пройти медичне обстеження.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.