Собаки виявляють COVID-19, а люди панікують: як у світі готуються до другої хвилі пандемії
Фахівці прогнозують у світі другу хвилю пандемії COVID-19. Громадяни різних країн вже почали готуватись: одні скуповують всі товари першої потреби, а інші вчать собак визначати COVID-19 в організмі людини.
Собаки визначають COVID-19 у людей
У Фінляндії віднедавна почали у дивний спосіб зустрічати подорожувальників. Спочатку людина заходить і протирає шкіру тампоном. Цей тампон кладуть до склянки, яку потім ставлять перед собакою на спеціальній підставці з іншими склянками з біологічним матеріалом. І потім собаці дають їх понюхати.
Читайте також Китай розпочав масову вакцинацію проти COVID-19, заявивши про підтримку з боку ВООЗ
У такий спосіб собаки виявляють інфікованих на COVID-19. Раніше тварини на нюх виявляли діабет, рак та інші важкі захворювання. Тепер кінологи запевнили, що собаки пройшли спеціальну підготовку і можуть визначати хворих на COVID-19. Наразі така перевірка в аеропорту добровільна. До неї залучили 5 собак різних порід.
У гарної собаки-пошуковця має бути гарний нюх. Порода собаки не має значення. Головне, щоб їй подобалася ця робота,
– сказав кінолог Хелд Ніуро.
Собака визначає хворих на COVID-19 / Скриншот з відео
Люди почали скуповувати товар
У Великій Британії, США та Австралії люди у паніці. Перед ймовірним новим локдауном вони почали знову скуповувати товари першої потреби та їжу, яка має великий термін придатності:
- консерви;
- туалетний папір;
- дезінфектори.
"Це відбувається, тому що у нас всіх є такий еволюційний механізм: коли людина гадає, що у майбутньому може виникнути нестача у чомусь, то інстинкт підштовхує її запасатися такими товарами", – пояснив професор психології університету Шеффілду Ричард Бентол.
Люди масово купують речі першої потреби / Скриншот з відео
У Франції спалахнули протести
У Франції поки із забезпеченням супермаркетів товарами першої потреби та туалетним папером проблем немає. Однак вже є перші демонстрації проти нових обмежувальних заходів.
Протест у Франції / Фото AP
В країні понад тиждень реєструють стрімке збільшення випадків захворюваності на COVID-19. В останні 2 доби – понад 16 тисяч інфікованих. Найскладніша ситуація в Марселі. Там влада прийняла рішення зачинити:
- бари;
- ресторани;
- спортклуби;
- центри розваг.
Натомість громадяни вийшли на протест. "Ми помремо. Ми більше так не можемо. Робітників залишають без роботи, підприємства зачиняють", – запевнив ресторатор Рене Берже.
Зверніть увагу Бразилія показала, чому ціна колективного імунітету до COVID-19 занадто висока
Наслідки COVID-19
Кількість безробітних збільшилась
Протестують проти обмежень і жителі Іспанії. Влада Мадрида заборонила мешканцям бідних районів виїжджати за їхні межі через спалах COVID-19. Через такі обмеження люди ризикують втратити роботу. У більшості європейських країн жорсткий карантин у березні спровокував рекордне безробіття – на рівні 10%.
Найгірша ситуація в Греції та Іспанії. Там без роботи залишились майже 20% громадян. Через пандемію COVID-19 ВВП Євросоюзу в середньому впав на 7% пунктів. Економічний спад та стрімке збільшення інфікованих змушує європейські уряди шукати баланс між порятунком економіки і захистом здоров'я своїх громадян. Відтак в Європі поки лише говорять про суворий карантин, але не поспішають відновлювати його.
Цікаво Робота в Києві: кого найчастіше шукають роботодавці та в кого найбільша зарплата
"Прогнозувати зараз дуже складно, бо розвивається COVID-10 не за тими моделями, як розвивалися попередні пандемії SARS, атипічна пневмонія і інші. Як математик я можу говорити це абсолютно точно", – запевнив доктор економічних наук Андрій Длигач.
Адаптивний карантин допоміг Києву уникнути серйозної кризи
Така непрогнозованість пандемії ускладнює формування стратегій та планів з відновлення економічного зростання. Поки в Європі запроваджують точкові обмеження в місцях спалаху коронавірусу, в Україні теж обрали європейську модель боротьби з розповсюдженням недуги. Адаптивний карантин, на думку вітчизняних економістів, допоміг уникнути серйозної фінансової кризи.
"Україна йде не негативним, не песимістичним сценарієм. У нас не буде великої катастрофи. Ми йдемо за сценарієм приблизно мінус 6 – 7% ВВП", – сказав Длигач.
Адаптивний карантин / Інфографіка 24 каналу
Водночас у ВООЗ попередили, що пандемія вийшла з-під контролю. За їх прогнозами, до появи вакцини від COVID-19 може загинути 2 мільйони землян.