Довічні наслідки: названо несподіваний недолік кави

Часте вживання запашного напою з кавових зерен негативно впливає на роботу мозку, провокуючи пожиттєве безсоння.
Таку закономірність з'ясували експерти з Університету Сеула в Південній Кореї, передає Zdorovia.
Вони провели експеримент за участю людей похилого віку, які не скаржились на проблеми зі здоров'ям.
Читайте також: Що станеться, якщо їсти по два яйця щодня
У добровольців питали – скільки чашок кави вони пили щодня і по скільки годин, зазвичай, вони сплять. З'ясувалось, що часте вживання кави може призвести до "довічного" безсоння, тому й у людей літнього віку часто можуть виникати проблеми зі сном.
МРТ-сканування мозку учасників досліду показало, у якому стані їхня шишкоподібна залоза, яка відповідає за вироблення мелатоніну під час сну.
Ті, хто майже щодня починав ранок з кави, мали на 20% менші розміри залози, ніж ті, хто рідше вживає ароматний напій. Висновок – регулярне вживання кави руйнує залозу, спричиняючи проблем зі сном.
Більше новин, що стосуються лікування різноманітних захворювань, медицини в Україні, здорового способу життя та харчування, вагітності та пологів, відкриттів у сфері медицини та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.
Важливо! Цей матеріал має винятково інформаційний характер і не може бути основою для встановлення діагнозу або медичних висновків. Публікації на сайті засновані на останніх актуальних і науково обґрунтованих дослідженнях у сфері медицини. Якщо Вас турбують проблеми зі здоровʼям, обов’язково зверніться до лікаря.