Дітям корисно брехати, – науковці

2 жовтня 2018, 17:28
Читать новость на русском

Дослідження групи вчених показало, що навчання обману може поліпшити розвиток пізнавальних процесів людської психіки. Діти, які навчаться брехати раніше, мають набагато кращі когнітивні здібності, ніж їхні однолітки, що кажуть правду.

Експеримент проводили вчені з Канади, Китаю, Сінгапуру та США, пише Hindustantimes.

Читайте також: Назвали фактор, який впливає на здоров’я дитини

Вони проаналізували поведінку 42 дітей дошкільного віку (3-4 роки). Жоден з цих малюків, запевняють вчені, не вмів обманювати.


Брехня добре впливає на когнітивні здібності

Вони розділили дітей на дві групи з рівною кількістю хлопчиків і дівчаток: експериментальну і контрольну групи. В експериментальній групі дітей вчили, як можна за допомогою обману виграти гру, в контрольній групі – не вчили нічого.

Чотири дні діти грали в гру, в якій вони ховали ласощі від дорослого в руці. Дорослий повинен був вибрати руку, на яку вказує дитина. Якщо дитині вдавалося обдурити дорослого, він залишав ці ласощі собі і гра тривала.

Після закінчення гри у кожного малюка вимірювали виконавчу функцію мозку, визначали рівень самоконтролю, здатність прогнозувати поведінку іншої людини.


Брехня добре впливає на когнітивні здібності

Вчені виявили, що діти, яких вчили обманювати, виявилися за всіма цими пунктами більш здібні за тих, кого не вчили обманювати.

Більше новин, що стосуються лікування різноманітних захворювань, медицини в Україні, здорового способу життя та харчування, вагітності та пологів, відкриттів у сфері медицини та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.