Чому нічна робота небезпечна для здоров'я жінок

17 вересня 2018, 21:26
Читать новость на русском

У жінок, які виходять на роботу у нічні зміни, збільшується ризик розвитку раку молочної залози.

Про це заявили вчені Монреальського університету у Канаді, передає МedicalХpress.

Вони провели дослідження серед понад 13 тисяч жінок з Канади, Франції, Німеччини, Австралії та Іспанії, середній вік яких становив 55-59 років.

Читайте також: Який продукт покращує роботу нервової системи

Понад 6 тисяч добровольців мали рак молочної залози. Серед усіх учасників було також проведене опитування для визначення факторів ризику розвитку онкозахворювання.

З'ясувалось, що ймовірність розвитку естроген-рецептор позитивного (ER-позитивного) раку і HER2-позитивного раку молочної залози збільшувалася з кількістю нічних годин, витрачених на роботу.

Нічна робота збільшує ризик рзвитку раку молочної залози у жінок

Так, у жінок, що працюють по 3 години після півночі, ризик збільшується на 12%. 10-годинна нічна зміна більше трьох ночей на тиждень збільшує цей показник на 80%.

Показник приходить в норму тільки через 2 роки після відходу з нічної зміни. Дослідники пояснюють цей зв'язок порушенням циркадних ритмів та перешкоджанням секреції гормону мелатоніну, який має протипухлинну дію.

Більше новин, що стосуються лікування різноманітних захворювань, медицини в Україні, здорового способу життя та харчування, вагітності та пологів, відкриттів у сфері медицини та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.