На 30 – 40% більше хворих: у МОЗ озвучили сценарій осінньої хвилі COVID-19

2 липня 2021, 20:38
Читать новость на русском

Джерело:

Сніданок з 1+1

Через штам коронавірусу Дельта в Україні очікують погіршення з COVID-19. За найгіршого сценарію кількість хворих може бути на 30 – 40% вищою, ніж восени попереднього року.

Сценарії поширення COVID-19 восени

Головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін розповів, що у МОЗ розглядають 3 сценарії поширення коронавірусу найближчим часом: оптимістичний, реалістичний і песимістичний.

До теми В Україні планують вакцинувати проти коронавірусу дітей, але не всіх

За його словами, Дельта штам викликає на 30 – 40% більше госпіталізацій, і, відповідно, на 30 – 40% буде більше випадків інфікування коронавірусу під час осінньої хвилі.

Він наголосив, що це найгірший сценарій. Адже, у відомстві сподіваються, що завдяки прискоренню темпів вакцинації та через адекватний епіднагляд захворюваність можна буде зменшити.

Ігор Кузін розповів, що Міністерство охорони здоров'я працюватиме в 4 сферах, аби ефективно підготуватися до можливого нового спалаху.

Які дії впровадить МОЗ:

  • прискорюватиме темпи вакцинації – до осені хочуть щепити максимальну кількість людей;
  • проведе перевірку готовності та роботу з дитячими інфекційними лікарнями (за словами Кузіна, штам Дельта вражає саме дітей та підлітків, а тому МОЗ перевірятиме готовність дитячих інфекційних лікарень);
  • оновить алгоритм епідеміологічного нагляду;
  •  посилюватиме потенціал із секвенування штамів коронавірусу в Україні.

Чи зможуть в Україні виявляти штам Дельта

Кузін зазначив, що наразі в Україні є 4 лабораторії, які можуть виявляти штам Дельта, МОЗ хоче впровадити методи, які б дозволяли на рівні областей визначати штами коронавірусу.

Зараз в Україні принаймні чотири лабораторії, які можуть виявляти штам і розшифровувати геном вірусу. Утім ВООЗ впроваджує більш швидкі методи визначення Дельта-штаму. Ми їх використовували щодо тих мутацій, які були зареєстровані раніше,
– наголосив Ігор Кузін.

Так, за словами санлікаря, найімовірніше в Україні будуть використовувати потенціал установ, які уже можуть визначати штами – це Національна академія наук, Центр громадського здоров'я та деякі приватні установи.

І намагатимуться запроваджувати методи, які б дозволяли на рівні областей визначати Дельту. 

Зверніть увагу! У ВООЗ попередили, що ймовірно, що штам Дельта стане домінантним у світі, це уже сталось у Великій Британії та США. Варіант Дельта удвічі заразніший, аніж COVID-19, який виявили в Ухані. Гарна новина в тому, що більшість вакцин таки ефективні проти нового варіанту недуги. 

Ситуація з COVID-19 в Україні: коротко про головне

  • З 2 липня в Україні розпочали діяти змінені карантинні правила через поширення індійського штаму коронавірусу.
  • Так, аби перетнути державний кордон України, іноземцям та особам без громадянства, що старші за 12 років, потрібно пройти безпосередньо на пунктах пропуску експрес-текст на антиген.
  • Станом на 2 липня захворюваність в країні стабільна – в середньому добовий приріст інфікованих не перевищує тисячі осіб. Так, впродовж минулої доби підтвердили 696 випадків захворювання.
  • Загалом за весь час пандемії в Україні на коронавірус захворіло – 2 236 497 людей. 

Актуально В Україні затвердили COVID-сертифікати: як вони працюватимуть