Знайшли простий спосіб підвищити ефективність вакцинації
Джерело:
Springer LinkПід час пандемії багато з нас зрозуміли, наскільки шкідливий для здоров'я спосіб життя без фізичних вправ або хоча б без регулярних прогулянок. Найбільший систематичний огляд, проведений у Великобританії, показав, що зараз як ніколи важлива фізкультура – вона в буквальному сенсі може врятувати життя.
Як відбувалося дослідження
Вчені зібрали й проаналізували всі доступні дослідження з семи найбільших баз даних, які стосуються впливу фізичної активності на ефективність вакцинації і ймовірність захворіти та померти від інфекційних захворювань, в тому числі від пневмонії – найбільш частої причини смерті при COVID-19.
Також на тему: Постковідний синдром: що відбувається з організмом через пів року після хвороби
У шести дослідженнях за участю понад півмільйона учасників ми знайшли послідовні та переконливі докази того, що дотримання рекомендацій з фізичної активності – 30 хвилин п'ять днів на тиждень – знижує ризик захворювання і смерті від інфекційних захворювань на 37%,
– зазначили вчені.
Вони відзначили, що ці висновки доповнюють результати недавнього американського дослідження, в якому також підтверджується прямий зв'язок фізичної активності зі зниженням імовірності зараження SARS-Cov-2.
Регулярна фізична активність покращує імунітет
Вчені також виявили надійні докази того, що регулярна фізична активність зміцнює імунну систему людини. У 35 незалежних рандомізованих дослідженнях регулярна фізична активність приводила до підвищення рівня антитіл імуноглобуліну IgA. Ці антитіла покривають слизову оболонку легень і інших органів, вразливих для вірусів і бактерій. Регулярна фізична активність також збільшує кількість Т-клітин, які "попереджають" імунну систему про вторгнення патогенів та регулюють її реакцію.
Нарешті, у вивчених нами дослідженнях вакцини виявилися більш ефективними, якщо їх роблять після програми фізичної активності. У людини, яка займається фізичними вправами, на 50% більше шансів мати більшу кількість антитіл після вакцинації в порівнянні з менш активними людьми,
– наголосили автори дослідження.
Чому це важливо
- Науковці нагадали, що активні люди мають менший ризик діабету, ожиріння і серцево-судинних захворювань – як відомо, це серйозні фактори ускладнення при COVID-19 та інших інфекційних захворювань.
- Крім того, вправи знімають стрес і хронічне запалення, в той час, як більшість летальних випадків від пневмонії пов'язані з неконтрольованою запальною реакцією.