Про що свідчить запах жіночих виділень: коли потрібно бігти до лікаря
Жінок і чоловіків цікавить природнє питання – це запах жіночих виділень. Про що свідчать різні запахи та коли потрібно бити на сполох – читайте далі.
Здоровий запах жінки кислуватий, більше схожий на йогурт чи пиво ІРА, зазначає ексголова МОЗ Уляна Супрун на своїй сторінці у фейсбуці.
Читайте також Руйнівники гормональної системи: яких складників слід уникати в косметиці
Запах жінки зумовлений бактеріями роду Lactobacillus. Їхня основна задача – виділяти молочну кислоту та підтримувати здорову кислотність 3,8-4,5. Ексміністерка зазначила, що їжа також впливає на запахи тіла.
Крім того, коли відбувається овуляція і обличчя і запах стають привабливішими. Супрун також заявила, що споживання трояндового варення не допоможе пахнути краще. А ось свіжий часник, цибуля чи шашлик – нагадують про себе згодом у вагінальних виділеннях.
Найпоширенішою причиною зміни запаху виділень є бактеріальний вагіноз
Бактеріальний вагіноз – це інфекція, зумовлена переважанням умовно-патогенних видів з-поміж вагінальної мікрофлори. В такому разі можливій специфічний запах, який посилюється після сексу, свербіж і біль, і сірі чи зелені виділення.
Бактеріальний вагіноз може початися при зміні партнера, користуванні інтимними дезодорантами, дуже глибокою інтимною гігієною, прийманням ванн з ароматичними бомбочками.
Найпоширенішою причиною зміни запаху виділень є бактеріальний вагіноз / Фото: Unsplash
Бактеріальний вагініт
Якщо в мікрофлорі щось пішло не так, то з'являється неприємний запах. При таких симптомах і без запалення говорять про бактеріальний вагініт.
Трихомоніаз
Іншою причиною може бути трихомоніаз – хвороба, яка передається статевим шляхом. Бактеріальний вагініт і трихомоніаз зумовлюють утворення триметиламіну – тої ж речовини, що і зумовлює характерний запах риби.
Інші причини неприємного запаху
- Металевий запах буває внаслідок незначної кровотечі, як-то в разі інтенсивних фрикцій при незначній лубрикації.
- Мідний запах може з’явитися, якщо у вагіні знаходиться сперма – це змінює кислотність середовища.
- Запах патоки, сильний і важкий, солодкий запах – це наслідок діяльності бактерій, які цілком нормальні.
- Залози зовнішньої секреції, особливо під час стресу, виділяють білий секрет без запаху.
"Але робота бактерій може його перетворити так, що він все ж може набувати запаху, наприклад, може навіть пахнути канабісовим димом. Таке буває в деяких людей і в потових залозах, до речі", – пояснила Уляна Супрун.
- Часто причиною дуже неприємного запаху може бути забутий тампон.
- Амонійний запах може бути наслідком нетримання сечі.
- Рак піхви може бути причиною сильного специфічного запаху. В разі раку шийки матки виділення також мають неприємний запах.
Чи потрібні дезодоранти та інші засоби у боротьбі із запахом
Дезодоранти, вагінальні душі не потрібні. Як зазначає Уляна Супрун, втручання порушують баланс мікрофлори та можуть погіршити ситуацію із запахами.
Шкоду у боротьбі з неприємними запахами можуть наробити:
- щоденні гігієнічні прокладки;
- тісний і надто теплий одяг.
На запах виділень впливають засоби гігієни / Фото pexels
Усі вони сприяють підтримці високої вологості та розмноженню умовно-патогенної мікрофлори, – написала ексміністерка.
Рекомендації щодо профілактики:
- Не користуйтесь засобами гігієни, які обіцяють якійсь неприродно гарний запах.
- Дотримайтеся регулярної інтимної гігієни.
- Вдягайте зручну білизну з бавовни.
- Якщо вас бентежить не лише запах, а й сухість, почервоніння, біль – обов'язково звертайтеся до лікаря та в жодному разі не покладайтеся на самолікування.
Всі пахнуть, всюди і це нормально, адже тіло виділяє піт, шкірне сало, на шкірі живе дуже багато бактерій, при чому здебільшого хороших і корисних, і один вид еукаріотів – Malassezia,
– пояснила Супрун.
Унікальний запах кожної людини залежить від генів комплексу гістосумісності, продукти яких, окрім ролі у роботі імунної системи, зумовлюють і запах тіла.
Леткі органічні сполуки, що виділяються з видихом, сечею, шкірою залежать від віку, стану здоров’я, наявності вроджених чи набутих порушень обміну речовин чи інфекційних хвороб.
Запах тіла, зокрема, зумовлюють екринні залози, розташовані на обличчі, в пахвах та геніталіях. Навіть не самі залози, а бактерії, що там живуть і споживають виділення тіла.